ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Фестиваль «Студентська коляда» 2020 або «Справжнє Різдво у твоєму серці!»

Фестиваль «Студентська коляда» 2020 або «Справжнє Різдво у твоєму серці!»
08 22:13 2020 0 коментарів 789 переглядів

6 лютого 2020 рік Божий, четвер. Здавалося б звичайний робочий, навчальний день. Але не для учасників V Міжнародного фестивалю «Студентська коляда – 2020», гасло якого «Справжнє Різдво у твоєму серці!», що відбувався у стінах Київського Кооперативного інституту бізнесу і права.

Ця подія уже вп’яте щорічно об’єднала студентів різних навчальних закладів, які зібралися, щоб ще на завершення різдвяного періоду поколядувати, щоб зберегти і розвинути українську культуру та поширити духовно-культурні надбання нашої нації, щоб ще раз порадіти разом з нагоди такої величної для усіх нас події – народження Ісуса Христа. І за ці 5 років студентський фестиваль уже має свої особливості, зокрема: він є міжнародним, бо його учасниками є колективи не тільки з України, а також він присвячений особі великої Людини – блаженнішого Любомира Гузара, оскільки блаженніший був натхненником цього фестивалю для студентів.

Фестиваль проводиться з ініціативи Київського кооперативного інституту бізнесу і права, відділу  молодіжної політики Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради та Київської Трьохсвятительської духовної семінарії за підтримки Центру академічного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви.

Цьогоріч на фестиваль завітали 10 колективів, серед яких зі Львівського національного університету ім. Івана Франка було найбільше колективів, аж 4: Народний камерний оркестр, Народна капела бандуристок «Зоряниця», Народний дівочий хор «Ліра» та Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош». З Одеси прибув Творчий колектив Інституту військово-морських сил національного університету «Одеська морська академія», а також з інших міст України були такі учасники: Народний аматорський фольклорний гурт «Коляда» Богуславського гуманітарного коледжу ім. І. С. Нечуй-Левицького, Творчий колектив Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, Вокальний ансамбль «Акорд» Державного університету «Житомирська політехніка».

На правах гостей уже вп’яте цьогоріч на фестивалі виступили колективи організаторів цього фестивалю: Фольклорний колектив «Веретенце» Київського кооперативного інституту бізнесу і права та  два колективи Київської Трьохсвятителької духовної семінарії: «МетаНоя» та «Аксіос».

Традиційно фестиваль розпочався зі вступних промов пані Тетяни Камінської, яка є ректором ККІБП та протоієрея Петра Жука, ректора КТДС. Також цінності даному заходу надала присутність знатних гостей, зокрема: Апостольського Нунція в Україні Архиєпископа Клаудіо Ґуджероті, начальника  відділу  молодіжної політики Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради Лесі Василівні Яремійчук та інші.

Чудовий настій, повний зал студентів зі всієї України і не тільки, поважні гості, викладачі, колядки, вертепи, віршування, спільні фото, подарунки та спільна молитва – ось це не повний перелік тих речей, які з року в рік стають невід’ємними атрибутами «Студентської коляди» у ККІБП.

бр. Іван Височанський, V курс