ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Реформація Серця (етап 1: перша допомога)

Реформація Серця (етап 1: перша допомога)
07 18:37 2017 0 коментарів 1056 переглядів

Ти готовий впустити Христа у своє життя? Ти готовий реформувати своє серце?

Цього року, без перебільшення, світ, зокрема й Україну, поглинуло святкування 500-річчя Реформації. На приуроченому цій події сайту (r500.ua) бачу промовисті заголовки: «Рух, що змінює світ», «Реформація триває»… проте ця публікація не про реформацію людську, а про реформації Людини, а якщо конкретніше – людського серця.

Світ, насправді, змінюється не стільки через те, що ми робимо, скільки через те, ким ми стаємо.

о. Андрій Зелінський, «Соняхи»

Пропоную читачам, разом зі мною, пережити цей піст як… як глибоку подію, а не просто декілька тижнів без їжі. Закликаю разом розпочати власну Реформацію, Реформацію Серця.

Бережи твоє серце, мій сину, над усе, що бережеться, бо з нього виходить усе, чим живемо.

Приповідки 23, 4 (переклад П. Куліша, І Пулюя)

Слово «серце» у різних формах згадується у Біблії більше восьмисот разів. Святе Письмо, немов би 800 разів згадуючи його, закликає нас замислитись. А що з моїм серцем? Яким є воно? Чи повинен я прислухатись до нього? Чи воно прислухається до биття інших сердець, чи, можливо, навіть не чує свого?.. Що робити, коли серце зупинилось?

На останнє запитання медики відповідають, що варто зробити непрямий масаж серця, або екстрену дефібриляцію (електричний розряд). Найкращими руками, які здатні це здійснити є Руки Божі, найкращим дефібрилятором є Святе Письмо.  

Якже прийде Син Чоловічий у своїй славі, й ангели всі з ним, тоді він сяде на престолі своєї слави. І зберуться перед ним усі народи, і він відлучить їх одних від одних, як пастух відлучує овець від козлів; і поставить овець праворуч себе, а козлів ліворуч. Тоді цар скаже тим, що праворуч нього: Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу. Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене. Тоді озвуться праведні до нього: Господи, коли ми бачили тебе голодним і нагодували, спрагненим і напоїли? Коли ми бачили тебе чужинцем і прийняли, або нагим і одягнули? Коли ми бачили тебе недужим чи в тюрмі й прийшли до тебе? А цар, відповідаючи їм, скаже: Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили.

Тоді скаже й тим, що ліворуч: Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його; бо голодував я, і ви не дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене не напоїли; був чужинцем, і ви мене не прийняли; нагим, і ви мене не одягнули; недужим і в тюрмі, і не навідались до мене. Тоді озвуться і ті, кажучи: Господи, коли ми бачили тебе голодним або спраглим, чужинцем або нагим, недужим або в тюрмі, і тобі не послужили? А він відповість їм: Істинно кажу вам: те, чого ви не зробили одному з моїх братів найменших – мені також ви того не зробили. 46 І підуть ті на вічну кару, а праведники – на життя вічне”. 

Євангелія від Матея 25, 31 46 (переклад о. Івана Хоменка)

Приємно читати рядки про тих, кому приготували вічне блаженство, але… Чи ти певний того, що будеш серед «овець»? Чи не обманює тебе твоє серце? Як вилікувати його? Відважно і свідомо впустити у нього Ісуса! Сьогодні й зараз, почати його Реформацію!

Реформу ж серця треба розпочинати із плекання відважного відчуття небайдужості.

о. Андрій Зелінський, «Соняхи»

Далі буде…

зображення: LutheranReformation.org

 

бр. Павло Лоєк, ІІІ курс КТДС

22232


більше...

Читайте також: