ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Чи треба слухати владу, яка чинить негідно?

Чи треба слухати владу, яка чинить негідно?
26 09:56 2022 0 коментарів 3388 переглядів

Сьогодні собі так не одноразово мислю, а що таке влада? Звідки вона походить?
.
У Енцикліці св. отця  Івана 23 "Мир на землі" я прочитав цікаву думку, яка на мій погляд є досить актуальною сьогодні.
.
У енцикліці згадуються слова апостола Павла, який говорить про владу так: «Нема бо влади, що не була б від Бога» (Рим. 13,1-6). Йоан Златоуст, пояснюючи слова апостола, ставить запитання «Що ти кажеш? Невже кожного можновладця ставить Бог? – Не про те кажу: не про окремих можновладців мова, а про саму річ. Кажу лише, що існуванням властей, коли одні наказують, інші коряться, а не чинять випадково й навмання, завдячуємо Божій мудрості»
.
Ми повинні вчитися мудрості. Не одноразово у народі ми чуємо, якщо Бог хоче покарати, то Він забирає розум. Та дія, яку провадить російська влада не має жодної мудрості бо вона просто вже не чує слова Господа:  "Я знаю діла твої ти не холодний, ані гарячий о, якби ти був холодний, або гарячий! Але, як ти теплий, а не гарячий, ані холодний, то викину тебе з Своїх уст. Будь же ревний і покайся'(Об’явл 3,15.19).
.
Бачимо як російська влада виставляє себе ніби визволителями, ніби всі винні, але лише не вона. Це біда. Вони не хочуть повернутися до Бога.
Повернення до Бога, назване наверненням і жалем, передбачає біль і відразу до скоєних гріхів, а також сильну постанову не грішити більше в майбутньому. Отже, навернення стосується минулого і майбутнього.
.
Виникає запитання чи треба слухати владу, яка чинить не гідно?
.
Відповідь на це питання знову ж читаємо у енцикліці Папи Івана 23 "Мир на землі". Якщо представники державної влади, або ухвалюють закони, або віддають накази, супротивні цьому порядкові, а отже й волі Божій, то ні ухвалені закони, ні надані повноваження не можуть зобов'язувати людських душ, бо слухатися слід більше Бога, ніж людей.
.
Отож ті люди, які живуть у  країні агресора, ті, які розуміють, що їхня влада чинить зло можуть і повинні повстати проти своєї влади, бо це вже не влада від Бога, що дбає про загальне добре, а лише своє. Молімося, щоб люди, які живуть у справжній неволі диявольської влади, змогли повстати і подолати зло і тоді прийде такий очікуваний мир Божий, якого чекає Український народ.


бр. Андрій Кремза, V курс