ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Про фундамент та будівництво

Про фундамент та будівництво
18 13:02 2022 0 коментарів 1851 переглядів

У критичних ситуаціях, наприклад, як зараз, у час війни, людина проявляється максимально, у всій своїй повноті та сутності. Спадають маски, забуваються "цементні принципи", переорієновуються цінності та мораль - це все проявлення "людини справжньої".

Кожна людина має свій фундамент. Від нього залежить все, адже під обстрілами цьогочасної війни, руйнуються надбудови: цінності, принципи, думки, переконання, слова - і залишається голий фундамент. Це не обов'язково провина людини чи її маска, адже до війни ніхто не готує, тому реакція людини є просто її особистою реакцією, і кожен реагує по-різному.
Але як же ж важливо зараз мати міцний і непохитний як скелю фундамент, який не залежить від потужності снаряду, який в нього летить. Любов до людей, до України, милосердя до оточуючих, віра в людей, в армію, у перемогу, співпереживання іншим, турбота про навіть незнайомих - все це(і не тільки) є цим фундаментом.

На такому фундаменті, у цей час, будуються нові споруди, які є потужньою зброєю: волонтерство, підтримка армії, допомога біженцям та потребуючим верствам населення, боротьба з брехнею та пропагандою, стійка психіка, героїзм, самовіддача...
Фундамент не змінюється, змінюються тільки споруди на ньому. До війни - мирні, а зараз - оборонні, але фундамент - один. Вірю, що кожен із нас має правильний фундамент, вірю, що кожен будує правильно.

Після перемоги, наші споруди знову стануть мирними, цивільними, але зараз будуймо правильні споруди на правильному фундаменті.
"Господь моя скеля й твердиня моя" (Пс. 18, 2)


бр. Богуслав Барна, I курс