ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

З духовної конференції з отцем Михайлом Станчишином

З духовної конференції з отцем Михайлом Станчишином
18 12:56 2022 0 коментарів 1764 переглядів

Тільки мертві не мають часу, отож відкриваємо вуха наших сердець. Покликання людини – це бути вухом. Чи тебе хтось вже вислухав? Якщо ця конференція народить у тебе більше запитань ніж відповідей, то значить ти добре слухав.
Криза.... Вихід з неї часто супроводжується наріканням на ворога, Бога, чим людина намагається захиститись. Шукати різні способи щоб себе захистити та втеча - це не є найкращий спосіб. Воїни ідуть на зустріч ворогу (смерті).

Св. Письмо пропонує:

Боротися із загрозою прославою
боротися із загрозами прославою, яка стане не тільки захистом, а зброєю, яка вбиває страх.
Найбільший ворог людини є страх (Єва злякалася Бога, Адам злякався Єви).
Коли я боюся, страх мене може знищити.
Найбільший страх в окупанта (що його не приймуть, не будуть радіти).
        
Для молитовних роздумів варто переглянути 3 главу з книги Даниїла. І відповідно до нього використати образ печі і порівняти його із нашими випробовуваннями.

«Піч» – це зранення, стан внутрішнього пекла.
У часі війни людина може радіти життю. Проте це не слід розуміти буквально. Адже наші зранення можна «зафарбувати», проте неусвідомлення також є «піччю». Якщо людина усвідомлює, то є шанс вийти із цієї печі.
Час війни – час великих страждань і великих можливостей. Це час, коли народжують великі священники. Зараз є час великої благодаті. Чи ми зможемо з цього скористати. Можна втекти із печі і сидіти в теплій хаті, а можна піти на залізничний вокзал і шукати Христа/самому прожити та відчути аспекти догматики.
Чи маєш усвідомлення, що ти є в печі? У вогняній печі із книги Даниїла є 3 людини – тобто спільнота. Якщо в печі була б одна людина вона б згоріла. Спільнотний характер – це шанс для радості, зміцнення.
Чи ти відчуваєш дар спільноти? Чи ти б хотів радіти спільнотою? Співбрат – це є найближча церква. Чи ти відкритий на спільноту, щоб скористати? Ми через хрещення є вщеплені в Церкву, але духовно чи тільки фізично?
Я можу мати свячення але не мати віри. Віра - це не догми, а зустріч Ісуса в Церкві (в людях). Якщо ти не матимеш таких відчуттів, то людям буде важко з тобою, а тобі ще важче. Ти станеш сумнівним священником. Якщо не буде радості – буде вигоряння.
Чи можливо в печі прославляти Господа? Ну яка прослава в печі? В печі хочеться клясти. В печі не до прослави. Але ця 3 глава показує, що прослава в печі можлива. Прослава може врятувати твоє життя. Ти можеш вийти із цієї печі сильнішим.
За що ти сьогодні повинен чи маєш право прославляти Господа?
    • За дар життя ( я міг сьогодні не проснутися) в цей час війни (він може навчити нас прослави). Якщо б ти роздумував над цим протягом години. Мене могло не бути – але я є.
    • Прожив ти 20 чи 50 років – прославити за це своє життя, за батьків, за країну, за наших воїнів. Сьогодні там невідомий воїн віддав своє життя за мене для того щоб я міг тут зростати у свободі.
    • Прославляй за можливості, які народжуються для України, за наше могутнє військо; за покликання до священнства – чи ти подякував хоча б раз?

Скільки разів дотепер ти прославив Бога за покликання? (Пороздумуй про покликання апостолів)
Чи тобі страшно від цього покликання.
За те, що ми сьогодні тут зустрілися, що думаємо не тільки про себе.
Треба ділитися прославою.

В часі війни ідолом може стати сама війна (якщо будеш читати новин забагато, то в печі згориш – не вилізеш).

Наслідки війни ми будемо розгрібати ще довго і не треба цього боятися. Чи ти будеш з Ісусом, відповідно Він може чимало через тебе вчинити.


бр. Михайло Романів, I курс