ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Покора

Покора
04 20:53 2018 0 коментарів 1052 переглядів

Від Матея святого Євангелія читання

13 Якже вони вирушили в дорогу, ангел Господній з'явився вві сні Йосифові й каже: “Устань, візьми дитятко і його матір, і втікай в Єгипет, і перебудь там, поки я тобі не скажу, бо Ірод розшукуватиме дитя, щоб його вбити.”
14 Вставши Йосиф, узяв уночі дитятко та його матір і пішов у Єгипет, 15 де перебув до смерти Ірода, щоб збулося сказане Господом через пророка: «З Єгипту я покликав мого сина».

Отці церкви кажуть, що Покора – це найкоротший шлях до святості.

У цій історії вражає покірне прийняття Божих задумів для Марії та Йосифа. Ось нещодавно архангел Гавриїл благовістив Марії про те, що вона народить Сина Божого, радуйся, ПОВНА БЛАГОДАТІ, а тут через певний час каже ангел: тікайте в Єгипет.  ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД підказує, що щось тут не так, як Я, мати Господа, маю ТІКАТИ, щей в НІЧ, ще й так ДАЛЕКО!

Хочеться нарікати!  

ЯКЩО сприймати текст буквально, то від Вифлиєму до кордону з Єгиптом, по сучасним дорогам по ГУГЛ МАПС, можна нарахувати 130 кілометрів, а це більше 30 годин пішки з малою дитиною. Важко повірити, що така воля Бога! Але святе сімейство в покорі приймає цей виклик.  А могли б бодай спитати у Господа як це поєднати?

Афонські монахи кажуть, що послух - це труна для власної волі. І справді послух - це постійна праця, і так є, що бути під послухом настоятеля буває не легко, а покорятись перед братом, буває ще важчим випробуванням.

Якось я чергував на кухні, після обіду брати знесли посуд, я мив посуд, а інший брат з другого курсу полоскав водою. І в процесі він мені каже, що посуд жирний, я кажу, що це - нормально, пару тарілок трохи жирних не повпливають на загальну картину. А він відповідає: "Влад це вже десята тарілка, ти не вмієш мити посуд! Давай я тобі покажу, як треба це робити!". І я так збунтувався, і власне саме цього хоче злий дух, той, що пан БУНТУ, той, що боїться святого послуху.

Якось в одного семінариста був важкий день, після роботи він зайшов на кухню випити води і якось розповів сестрі про важкості семінарійного життя. Саме в цей момент на плиті кипіли три баняки. В один сестра поклала картоплю, у другий - яйця і кавові зерна - в третій. Після кипіння сестра спитала: "Брате, що об’єднує ці продукти?".

Подивіться картопля, яйця та кавові зерна стикаються з тим самим випробуванням, окропом. Проте кожен реагує по-різному. Картопля була сильною, а в наслідок стала м'якою і слабкою. Яйце було крихким, після стало твердим. А кавові зерна змінили воду і створили щось нове. А який ти? Коли виклики стукають у двері, чи ти сприймаєш їх покірно? У житті з нами стається багато речей, але єдине, що дійсно має значення - те, що відбувається в нас. Амінь.