Ікона мовить. Отців Першого Вселенського Собору
В неділю 28 травня християни східного обряду святкують вшановують пам'ять отців першого Вселенського собору
ДетальнішеІкона мовить. Вознесення Господнє
25 травня християни східного обряду святкують Вознесення Господнє
ДетальнішеГомілія про Богородицю. Різдво Пресвятої Богородиці
«Богородиця проживала кожен день з глибоким усвідомленням, що все в її житті залежить, але від Господа, бо Він є головною дієвою особою в житті кожного» – бр. Василь Морозовський, VI курс
ДетальнішеІкона мовить. Неділя сліпородженого. Св. ап. і євангелиста Йоана Богослова
21 травня християни східного обряду відзначають Неділю сліпородженого, а також цього дня вшановують пам’ять переставлення святого апостола і євангелиста Йоана Богослова
ДетальнішеРоздуми над Словом Божим. Неділя сліпородженого (Йо 9,1-38)
Сьогодні ми роздумуємо над текстом, який продовжує чергу розповідей про чуда, які вчинив Христос ще до своєї смерті й воскресіння. Христос виходить з храму і по дорозі зустрічає сліпого чоловіка. Цікаво, що тут можемо побачити невеликий контраст між юдеями, які мали очі, але не побачили Христа і з людиною фізично хворою, котра не мала зору від народження, але змогла все ж розпізнати, хто був перед нею.
ДетальнішеГомілія про Богородицю. Благовіщення Богородиці (Лк 1,24-38)
«Діва Марія прагне почути Слово Боже не для того, щоб ним маніпулювати і ним володіти, а щоб підкоритися цьому слову, щоб пристосувати своє життя до Божого Слова, а не Слово Боже пристосовувати до себе, до своїх бажань» – бр. Олександр Рішко, VI курс
ДетальнішеІкона мовить. Св. преп. Теодосія Печерського
16 травня християни східного обряду вшановують пам’ять переставлення преподобного Теодосія, ігумена монастиря Печерського, спільнотного життя засновника.
ДетальнішеІкона мовить. Неділя Самарянки
14 травня християни східного обряду святкують Неділю самарянки. Що про це свято говорить історія Церкви та що нам хоче сказати ікона свята?
ДетальнішеРоздуми над Словом Божим. Неділя самарянки (Йо 4,5-42)
Євангеліє, яке читаємо в неділю самарянки є особливим з багатьох причин. Найперше, Євангелист Йоан дуже позитивно описує самарян, які назагал для юдеїв були частиною вибраного народу, яка відпала, відійшла від Завіту з Богом. Також це чи не єдиний текст, де Христос дискутує з жінкою. І це буде єдиний випадок, коли текст згадує нам про Христа втомленого.
ДетальнішеАнонс - День відкритих дверей у КТДС
У суботу 27 травня 2023 року Божого відбудеться День відкритих дверей у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії УГКЦ. З цієї нагоди запрошуємо усіх охочих відвідати семінарійну спільноту, побачити на власні очі, як живуть, що вивчають і у який спосіб проходять формацію кандидати до священства у стінах КТДС.
ДетальнішеГомілія про Богородицю. Молебень до Богородиці (Лк 1, 39-49; 56)
«Марія, перебуваючи на початку своєї вагітності Христом, приходить, щоб допомогти вагітній Єлизаветі» – бр. Андрій Розлуцький, VI курс
ДетальнішеІкона мовить. Св. ап. і євангелиста Марка
8 травня християни східного обряду вшановують пам’ять святого апостола і євангелиста Марка.
ДетальнішеІкона мовить. Неділя Розслабленого
7 травня християни східного обряду святкують неділю Розслабленого. Що про це свято говорить історія Церкви та що нам хоче сказати ікона свята?
ДетальнішеРоздуми над Словом Божим. Неділя розслабленого (Йо 5, 1-15)
Цей євангельський уривок читаємо у воскресний період, проте повертаємося у часи, коли Христос ще проповідував, зціляв, тобто ще до своєї смерті, Розп’яття і Воскресіння. Ми пригадуємо важливі етапи та події, які описано в Євангелії Йоана.
ДетальнішеІкона мовить. Св. славного влкмч., переможця й чудотворця Юрія.
6 травня християни східного обряду вшановують пам’ять св. славного влкмч., переможця й чудотворця Юрія.
Детальніше100 фактів про Церкву. Жорж Леметр — католицький священник та один з авторів теорії Великого вибуху
Жорж Леметр (17.07. 1894 – 20.06. 1966) – бельгійський католицький священник, астроном і математик, один з авторів теорії Великого вибуху або розширення Всесвіту.
ДетальнішеГомілія про Богородицю. Весілля в Кані Галилейській (Йо 2, 1-11)
«Марія проявила ініціативу, відреагувала на потребу, підготувала умови і відійшла в тінь, залишивши Христові діяти далі. … Від Марії нам слід вчитися бути ініціаторами добра» – бр. Володимир Литвинчук, VI курс
ДетальнішеІкона мовить. Неділя Мироносиць
30 квітня християни східного обряду святкують неділю Мироносиць. Що про це свято говорить історія Церкви та що нам хоче сказати ікона свята?
ДетальнішеРоздуми над Словом Божим. Неділя Мироносиць (Мр 15,43 - 16,8)
Сьогоднішній уривок є цікавий тим, що він немов би повертає нас у минуле, у момент розп’яття Христа. Автор представляє частину з розповіді про страсті Христові, щоб показати присутність осіб, які залишились до кінця з Христом.
Детальніше100 фактів про Церкву. Ґреґор Мендель – католицький священник і науковець, засновник науки про генетику
Ґреґор Мендель (1822-1884) був священником і монахом ордену августинців та видатним науковцем, який вніс величезний внесок у розвиток науки та пізнання світу. Важливою рисою Менделя була його віра в Бога, яка відображалася в його дослідженнях.
Детальніше