ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Квінтет «Аксіос»

Одним із найголовніших складових елементів в участі в церковному житті є спів, який допомагає зрозуміти та пізнати велич тих чи інших богослужінь.

Богослужбовий спів потрібно вести, насамперед, з молитвою у власному серці, для того щоб донести християнину всю красу і багатство цього співу, щоб, завдяки молитві співця, молились інші. Звичайно, що церковний спів не стоїть на одному рівні, а з роками все більш розвивається. В цьому й полягає вся велич богослужбових піснеспівів.

Завжди була потреба у колективах, які б могли гідно провадити спів в житті Церкви. Семінарійна спільнота Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії не була винятком. У 2016 році свою працю розпочав новостворений квінтет, який, з початку свого існування, носить назву «Аксіос» (з гр.  «ἄξιος» - достойний, гідний). Це вокальний ансамбль Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії, учасниками якого є студенти семінарії, тому склад колективу періодично змінюється.

Упродовж короткого періоду творчої діяльності квінтет приймав участь в богослужіннях у Патріаршому соборі Воскресіння Христового та інших храмах міста Києва, також   відгукувався на потреби богослужбового співу у храмах на сході, півдні та центральній частинах України. Квінтет приймав участь у різноманітних заходах, як і на внутрішньо семінарійних, так і загальноцерковних. 

Плотію уснув (Богдан Мойсей Дрозд)