Октет «Аксіос»

«Хто співає, той молиться двічі, двічі прославляє Бога» - св. Августин

Церковний спів є одним із основних елементів в житті Церкви, який допомагає зрозуміти та пізнати велич літургійних богослужінь. Духовні семінарії завжди були місцем, де плекалися традиції доброго катедрального співу.

Варто зазначити, що добрий спів починається, насамперед, з молитви співця у власному серці, яка допомагає донести християнину всю красу і багатство літургійного співу, щоб завдяки молитві співця, молились інші. Звичайно, що церковний спів в семінарії збагачується та наповнюється новими богослужбовими піснеспівами.

У церкві завжди є потреба у колективах, які б могли гідно провадити спів в житті Церкви. У 2016 році в семінарійній спільноті Київської Трьохсвятительської духовної семінарії розпочав свою працю октет, який з початку свого існування носить назву «Аксіос» (з гр. «ἄξιος» - достойний, гідний).

Першим складом октету «Аксіос» (2016) були студенти:
бр. Андрій Шабанов (1 тенор)
бр. Андрій Павлик (1 тенор)
бр. Юрій Шабанов (2 тенор)
бр. Андрій Хомен (2 тенор)
бр. Михайло Крамар (баритон)
бр. Марко Коберинко (баритон)
бр. Микола Чаплюк (бас)
бр. Микола Дзюрах (бас)

Тим самим в нашій семінарії започаткувалася традиція безперервного співу, де одні брати передають іншим любов до прослави Христа та плекання доброго церковного співу. Сам склад октету часто змінюється, позаяк деякі семінаристи закінчують семінарію.

Актуальний склад октету «Аксіос» сформований з семінаристів:
бр. Андрія Тимчука (1 тенор)
бр. Тараса Гардигури (1 тенор)
бр. Миколи Лазорка (2 тенор)
бр. Нестора Височанського (2 тенор)
бр. Олександра Рішка (баритон)
бр. Миколи Остапіва (баритон)
бр. Маркіяна Буняка (бас)
бр. Валента Рубахи СУ (бас)

Упродовж творчої діяльності октет супроводив співом численні богослужіння у Патріаршому соборі Воскресіння Христового та інших храмах міста Києва, також супроводжував літургійні богослужіння у храмах на сході, півдні та центральній частинах України. Особливістю цього колективу є також прослава Бога у Різдвяний час. За доброю традицією, у часі канікул, брати подорожують теренами нашої країни, і прославляють новонародженого Христа співом коляди. Також Октет бере участь у різноманітних мистецьких та церковних заходах і у такий спосіб звершує своє служіння на славу Божу для добра своєї Церкви та свого народу.