Катехитична школа святих рівноапостольних Кирила і Методія  при парафії Пресвятої Тройці УГКЦ с. Княжичі Київської архиєпархії, Вишгородського протопресвітерства

Урочисте відкриття Катехитичної школи свв. рівноап. Кирила і Методія відбулося 17 вересня 2016 р.Б. з волі Божої та благословення ректора семінарії та адміністратора парафії Пресвятої Тройці с. Княжичі - прот. Петра Жука.

Метою катехизації дітей, молоді та дорослих є розважання над Словом Божим у молитві, актуалізації його в житті, а також постійне одухотворення його в серці (Катехитичний правильник УГКЦ, 129). Саме з такою метою і була створена наша Парафіяльна Катехитична Школа (надалі ПКШ), а її небесними покровителями було обрано великих слов’янських вчителів – святих рівноапостольних Кирила і Методія.

Трішки про нас!
Заняття відбуваються в стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії щонеділі після Божественної Літургії, яка розпочинається у 10:00. Учасники катехитичної школи займаються у чотирьох групах: - діти, які готуються до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя; - діти після першої Сповіді; - група дітей (що готуються до конкурсу: «Що? Де? Коли?) - дорослі та молодь. З грудня 2018 р.Б. відбувається катехизація дітей віком 2-7 р. у дитячому просторі «Босоніж по траві» (приватний садочок-школа у с. Княжичі)У часі пандемії та війни катехитична школа продовжувала навчати дітей та батьків. Хоча й загальна кількість людей зменшилась (у зв’язку з війною більшість виїхали закордон). У часі пандемії батьки та діти втрати можливість їздити на різного роду екскурсії. Та у часі повномасштабного вторгнення перестали функціонувати літні табори. Загальна кількість учасників школи становить близько 35 осіб. Але все ж у катехитичній школі є багато незмінних речей.
У програмі школи є:
- ознайомлення з християнськими правдами віри;
- ознайомлення українськими традиціями;
- творчі майстер-класи;
- недільний кінотеатр;
- банси, ігри, пісні та безліч різних можливостей з користю провести час з Богом.
- вівтарна дружина

Такого роду зустрічі дозволяють учням школи познайомитися зі справжнім Богом, українською та духовною піснею; допомагають ставати свідками любові до Бога та ближнього. Та здійснювати безпосередню участь у богослужіннях.Катехизацією для дітей та дорослих провадять брати V та VI курсів, які кожної неділі ревно сповнюють свій обов’язок передавання віри. Так кожен брат здобуває практику катехизування.