ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Зустріч з віце-речником Верховної Ради України

Зустріч з віце-речником Верховної Ради України
Грудень 11 22:10 2016 0 коментарів 559 переглядів

 У суботу, 10 грудня відбулася зустріч присвячена політиці та релігії. Вперше до семінарії завітали Оксана Сироїд, віце-речник Верховної Ради України, та Ірина Подоляк - народний депутат Об'єднання "Самопоміч". Ця зустріч мала так званий вільний стиль: особиста презентації політиків та час на питання-відповіді, дискусію. Гості поділились особистим досвідом спостереження за діяльністю священиків, твердили про їх великий вплив на суспільство та виклики, що стоять перед ними. 

      Ірина Подоляк розпочала зі свого досвіду: поділилась трьома ситуаціями з життя, що мають стосунок з її добре знайомими священиками. Зі сказаного зробила висновок, що священикам належить великий вплив на людину, а яким він буде - залежить від його особистого налаштування. Оксана Сироїд розповіла про роль Церкви в політичному житті, що він - великий, і через те, часто, політики намагаються використати цю інституцію для досягнення своїх цілей. 
    Студентами порушились питання про рамки відношення між політикою та Церквою, про актуальні проблеми гомосексуалізму та абортів, що Церква, беззаперечно, засуджує, та як вони (йдеться про даних політиків християн) з цим борються. Щодо цього велась гаряча дискусія яка переросла в полеміку стосовно агресії та миру, дієвості та байдужості. 

    В Україні не вистачає свідомості, знань своїх прав, бракує, не говорячи про релігійні знання, моральних знань. Священнослужителі повинні виховувати в суспільстві дану свідомість, вміння аналізувати, розпізнавати правильне-неправильне. Священик має вміло адаптовуватись до ситуації, щоб кожному особисто, принести самого Господа і завдяки цьому виконати найважливішу свою місію порятунку людини. 

бр. Микола Лесюк, V курс КТДС