ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Зустріч Блаженнішого Святослава із першим курсом КТДС

Зустріч Блаженнішого Святослава із першим курсом КТДС
22 20:47 2016 0 коментарів 1057 переглядів

У середу, 21 вересня, у світлий празник Різдва Пресвятої Богородиці, Київську Трьохсвятительську духовну семінарію відвідав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Метою патріаршого візиту було уділити особисту увагу та безпосередню душпастирську опіку семінарійній спільноті, надихнути її на початку нового навчального року.

Крім богопосвячених осіб, до стін обителі прибули друзі семінарії, її партнери в освітньо-виховному процесі – ректор Університету Банківської справи Смовженко Тамара Степівна, та представники студентського самоврядування вишу, а також ректор Київського кооперативного інституту бізнесу і права Камінська Тетяна Григорівна. Вся спільнота КТДС під проводом ректора прот. Петра Жука забезпечила гостям по-справжньому домашній прийом.

Вінцем патріаршого візиту стала урочиста архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав. У своїй проповіді, Глава УГКЦ  звернув увагу семінарійної братії на виключну роль Пресвятої Діви Марії як в загальній історії спасіння, так і в житті кожної окремої людини. «Милосердя двері відкрий нам, благословенна Богородице», – цими словами Патріарх розпочав свою проповідь, і саме цей молитовний виголос став центральною темою його слова. Блаженніший Святослав висвітлив образ Діви Марії, як брами Божого милосердя, брами, крізь яку в людське життя приходить Цар Слави – Господь наш Ісус Христос. Він наголосив на важливості індивідуальної довіри до Небесної Цариці. Патріарх підкреслив, що Богородиця є матір’ю священичого покликання. Він зауважив, що головне в семінарії – духовне життя. Саме тому, за словами Глави УГКЦ, необхідним є, аби кожного на цьому шляху провадила Діва Марія. У підсумку, Блаженніший Святослав благословив братів-семінаристів та побажав успішного нового навчального року.

Особливим цей день був для семінаристів першого курсу, з якими Отець і Глава УГКЦ мав особисту зустріч та розмову. Така подія стала для братів-першокурсників цінною нагодою поспілкуватися з Блаженнішим Святославом у теплій, неформальній обстановці, поставити йому свої запитання та почути на них відповіді.

У своєму слові до першого курсу, Патріарх наголосив на важливості формаційного процесу та підкреслив важливість особистої відкритості та діри духівникам та вихователям семінарії.

У свою чергу, браття-першокурсники поділилися історіями свого покликання, своїх відносин із Богом, які привели їх до рішення присвятити своє життя своєму Спасителю:

«Я прийшов, аби служити Богові, щоб бути добрим священиком, вдосконалюватися та зростати у святості.»

Бр. Роман Василенко

«Я прийшов у семінарію для того, щоб стати святим.»

Бр. Назар Боянівський

«Відчув, що на Сході потрібні гідні священики, які будуть відповідати викликам часу і потребам суспільства. Я зрозумів, що відчуваю покликання відповідати на ці запитання.»

Бр. Богдан Борисенко

Бр. Дмитро Шихалієв, І курс КТДС