ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Експрес-знайомство з францисканською духовністю під час дня духовної віднови

Експрес-знайомство з францисканською духовністю під час дня духовної віднови
Грудень 08 07:44 2019 0 коментарів 700 переглядів

 Діва Марія, воістину Богородиця,

засяяла нам, немов світла хмаринка.

(З Мінеї)

Традиційно, щомісяця, для братів Київської семінарії проводився день духовної віднови. В цей день брати мають можливість почерпнути із досвіду духовного життя отця-реколектанта. Цей день дуже потрібний для семінаристів, адже є можливість відновити власні духовні сили, переглянути свій духовний стан, почерпнути духовної науки, наповнити своє духовне життя новими цілями, відкрити нову сторінку духовного життя. Протягом дня брати мали нагоду поспілкуватися з монахом-францисканцем о. Пантелеймоном, отримати пораду, а також приступити до Тайни Сповіді.

Хочемо поділитися з вами коротко тим, що до нас промовляв отець. Першу науку мали під час Божественної Літургії на проповіді, на якій отець Пантелеймон зробив акцент на вірі. «Віра є відповіддю на заклик Бога», - казав проповідник і для наочності подав приклад святого Франциска, який був простим, буквально розумів слова Бога у Святому Письмі і старався їх виконувати. Отже, віра за св. Франциском – є відповіддю Богові через дію, конкретні вчинки милосердя.

Друга наука була перед обідом і центральною темою було – навчання. Отець Пантелеймон зазначив, що святий Франциск свого часу закликав, заохочував братів згромадження до навчання, щоб вони здобували освіту. До речі, багато францисканців того часу були дуже вченим, серед них є такі відомі науковці, як: Вільям Оккам, Роджер Бекон тощо. Але разом з тим св. Франциск закликав братів, попри освіченість до простити, покори, бути меншим.

Третя наука, яка традиційно відбувається перед Вечірнею, була присвячена – служінню любов’ю. Що проповідями, що своїм життям, святий Франциск робив акцент на братерській любові, яка полягає у розумінні один одного, молитві один за одного, спільній радості та спільному проведенні часу. Для наочності отець Пантелеймон згадав про «досконалу радість» у спільноті. Вона полягає в тому, щоб любити людину навіть тоді, коли вона завдає болю – це і є правдива християнська любов.

Реколекції були цікавими тим, що окрім духовних наук, брати мали нагоду поставити запитання о. Пантелеймону. Питань було чимало і на всіх них отець радо відповів. Дякуємо отцю за ділення досвідом, просимо в Бога для нього ласк, а для нашої спільноти рясних плодів від реколекцій.

Коротка довідка

Отець Пантелеймон Заяць ЧБМ - сотрудник парафії святого апостола Петра, катехит; належить до чину братів менших (францисканців), що у Тернополі.

бр. Тарас Микитич, V курс.