ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вечір пам'яті патріарха Йосифа Сліпого (додано відео)

Вечір пам
19 17:40 2017 0 коментарів 1080 переглядів

Блажен  той  муж,  воістину  блажен, 

котрий  не  був  ні  блазнем,  ні  вужем. 

Котрий  вовік  ні  в  празники,  ні  в  будні 

не  піде  на  збіговиська  облудні. 

І  не  схибнеться  на  дорогу  зради, 

і  у  лукавих  не  спита  поради.

Ліна Костенко

Таким епіграфом, 17 лютого, семінаристи КТДС розпочали святковий вечір пам’яті з нагоди 125-ліття з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

Ведучі цього вечора дали глядачам короткі відомості про життя Патріарха Йосифа до моменту його, насправді, безпідставного ув’язнення енкаведистами вночі з 10 на 11 квітня 1945р.Б.

Щоб краще донести до глядачів становище Патріарха в часі увязнення, брати представили театральне дійство, а саме, допит генералом 1946р., де Йосифа Сліпого ставлять перед вибором: бути митрополитом Російської Православної Церкви в Києві, що для нього означало зрадити Церкву Христову, зрадити свій народ, своїх священиків, співєпископів, або нести неминучі важкі наслідки своєї відмови. І на таку “пропозицію” ув’язнений дає відповідь: “Ніколи”. Цим рішучим “ніколи”  Митрополит залишається вірним своїй Церкві і своєму народу і водночас прирікає себе на 18 років  поневірянь по концтаборах та тюрмах.

Після цього театрального дійства глядачі могли продовжити запізнати наступні етапи життя Йосифа Сліпого. Брати зробили особливий наголос на “Посланні про віру” і, зберігаючи хронологічну послідовність, висвітлили звільнення Патріарха із Сибіру, а також зробили наголос на заповіті Йосифа Сліпого.

Виступ супроводжувався не тільки театральним дійством, а також влучно підібраними уривками із фільмів про Патріарха Йосифа Сліпого та піснями гурту “МетаНоя”, учасник якого написав пісню до цієї урочистості.

Завершився вечір молитвою «Отче наш» за прославу Слуги Божого Патріарха Йосифа та молитвою “Боже великий єдиний.

 

Дякуємо братам, що наблизили до нас цю велику Постать Йосифа Сліпого, Постать великої ЛЮДИНИ і розбудили в нас бажання глибшого пізнання життя мужнього ісповідника віри.

 

 

бр. Андрій Поливка, IV курс КТДС 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z1Ui2Ky7p3E