ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Всеукраїнська проща до Вишгорода 2019

Всеукраїнська проща до Вишгорода 2019
20 10:06 2019 0 коментарів 848 переглядів

18-19 травня 2019 року Божого відбулась Всеукраїнська проща до Вишгородської ікони Богородиці. Семінарійна спільнота на чолі з отцем-ректором Петром Жуком та отцями-настоятелями традиційно взяла активну участь в проведенні паломництва.

Проща розпочалася у двох локаціях: біля Патріаршого собору, де збиралися прочани, які згодом пройдуть пішки близько тридцяти кілометрів. А також на станції метро Академмістечко, де прочани на велосипедах подолають шестидесятикілометровий маршрут.

У 8:30 з молитвою на устах та з миром у душі вирушили прочани від Собору. Разом з ними йшли отці: Василь Чудійович, Ярослав Павлюк та Дмитро Кудін, які давали науки, провадили духовні розмови.

Паралельно з пішими прочанами вирушили й велопрочани, духівником та провідником яких був отець Ігор Гріщенко. Він відразу представив план маршруту, розповів про зупинки та наголосив на тому, що сьогодні кожний із нас мусить поставити собі питання, чому я прямую до Матінки Божої? Яка мета? Після чого він прочитав уривок з Євенгелія з Молебню до Богородиці, над яким запропонував розважати дорогою до святині, після чого всі згуртовано вирушили у дорогу. Першою зупинкою було містечко Ірпінь, де в храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбувся Молебень. Також із групою велопрочан їхав отець Ігор Гайдук. Власне отець Ігор Гайдук займався організацією велопрощі. 

Приблизно о 16:00 дві групи прочан з’єдналися та торжествено піднялися до храму, де їх чекав парох отець Тарас Валах зі священиками та парохіянами. Отець Тарас привітав усіх прочан та запросив до собору Вишгородської Богородиці, де можна було помолитись перед іконою Богородиці.

Після акафісту до Вишгородської Богородиці відбулась архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, у співслужінні з владикою Богданом Дзюрахом, секретарем Синоду єпископів УГКЦ. По завершенні Літургії всіх чекала вечеря, приготована військовослужбовцями Національної Гвардії України. Після вечері в соборі відбувся виступ, підготовлений молодіжною спільнотою з міста Житомира. Відтак розпочалася Велика Вечірня з Литією, яку очолив прот. Петро Жук, ректор КТДС. 

Але Вечірнею цей день не завершився, адже в соборі розпочались молитовні нічні чування, під час яких прочани молились на Вервиці, розважали над Святим Письмом, співали й брали участь в бансах на подвір'ї собору, а також мали нагоду познайомитись із творчістю нового семінарійного гурту, який тієї ночі мав свій перший публічний виступ.

Наступний день - неділя - розпочався молитвою. Утреню відслужив отець Євген Чернюк, сотрудник парафії Вишгородської Богородиці, а після цього відбулася урочиста зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, який очолив Божественну Літургію у співслужінні з священиками Київської Архиєпархії а також інших єпархій, з яких прибули прочани. Під час проповіді Блаженніший Святослав наголошував на важливості нашого особистого християнського життя: “Ми зараз стоїмо перед цією іконою в особливий момент нашої історії. Завтра почнеться (як дехто вважає) новий етап історії незалежної України. Адже новий Президент прийде до влади: для когось – нова надія, а для когось, можливо, – це велика тривога і непевність. Мабуть, із вуст Богородиці сьогодні лунають слова: “Не надійтеся на синів людських, у них немає спасіння”. Лише та людина, яка вірить у Бога і яка плекає надію, має особистий доступ до воскреслого Христа й може оздоровити, надати світло і надію для народу й суспільства. Тому не від зміни лідерів у кабінетах України прийде надія для усіх нас. Надію можемо дати лише ми всі, як ті, що вірять у воскреслого Христа”.

Опісля Літургії Патріарх освятив воду та окропив нею всіх присутніх. Також відбулось мирування, після якого всіх чекав сніданок, а відтак, завершення прощі.

брат Гліб Улішак, ІІ курс КТДС