ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вшанування пам'яті Михайла Бойчука

Вшанування пам
Жовтень 22 09:35 2017 0 коментарів 560 переглядів

20 жовтня 2017 року Божого поблизу селища Биківня відбулася невипадкова зустріч. Близько 30 людей  зібрались у Меморіальному комплексі «Биківнянські могили», що створений на пам'ять жертв політичних репресій, для вшанування 165 річниці від народження та 80 річниці від смерті великого митця Михайла Бойчука. На вшануванні пам’яті були присутні отець-ректор КТДС Петро Жук та префект з дисциплінарної частини отець Інокентій Волошин разом з братами-семінаристами КТДС.

Після віче, на якому присутні мали можливість дізнатись історію життя і смерті великого митця, за упокій душі Михайла Бойчука та його дружини, яка була для нього великою підтримкою та опорою, була відслужена панахида. По молитві отець Петро сказав такі слова:

«Ми не говоримо про смерть, а говоримо про здатність жити. Вони тоді  боролися, як і тепер наші воїни на сході продовжують боротися. Ніщо не здатне знищити те, що вічне, те, що Бог в нас вклав… Душу і дух ніщо не вб'є».

Михайло Бойчук – митець, художник та велика людина. Загинув в час комуністичних репресій 1937-1938 рр. Він об’єднав багато художників-однодумців навколо себе, виробивши свій власний стиль і свою автентичну школу, через що і були досить відомим у свій час. Митрополит Андрей Шептицький, коли почув про талановитого хлопця Михайла, намагався йому всіляко допомогти і тому відправив його на навчання за кордон. Митрополит Андрей, безперечно, вплинув на становлення й формування Михайла Бойчука як митця й інтелектуала.

Молимось за упокій душі невинноубієнного раба Божого Михайла та за душі всіх жертв репресій.

бр. Іван Височанський, ІІІ курс КТДС