ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вперше в історії семінарії розпочинається курс давньоєврейської мови

Вперше в історії семінарії розпочинається курс давньоєврейської мови
21 16:38 2016 0 коментарів 1168 переглядів

Вперше в історії Київської Трьохсвятительської духовної семінарії розпочався мовний курс з вивчення давньоєврейської мови. Викладає цю давню біблійну мову викладач семінарії спеціаліст з біблійного богослов‘я  отець-доктор Роман Лаба OSPPE.

Для семінаристів це надзвичайна нагода заглибитися в пізнання Біблії через вивчення однієї з біблійних мов. Власне через цю мову маємо доступ до книг Старого Завіту та ключі до розуміння Нового Завіту. Таким способом через мову є можливість наблизитися до біблійного середовища Євангельської проповіді, а отже краще зрозуміти саме Слово Боже.

Стимулом вивчати цю мову є вже саме Писання, яке говорить про відмінності перекладу та мови оригіналу: «Отже, припрошую вас доброприхильно й уважно це прочитати і дарувати люб'язно, якщо де в чому схибили ми, відай, попри всі зусилля тлумачні: не рівносильний бо вислів той самий у мові єврейській та в інших; не один лиш сувій цей, але й сам закон, а також і пророки, та й книжок уся решта мають чималі відміни в перекладі від первотворів» (Книга Мудрости Ісуса, сина Сираха, переднє слово перекладача на грецьку мову).

Першими, кому випала така вдала нагода вивчати староєврейску мову є семінаристи ІІІ та ІV курсів.

бр. Тарас Брацюнь, ІV курс КТДС