ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Виїзна лекція у Київському Єврейському Центрі ім. Лариси Роднянської

Виїзна лекція у Київському Єврейському Центрі ім. Лариси Роднянської
Жовтень 04 10:00 2017 0 коментарів 367 переглядів

2 жовтня 2017 р. 4-ий курс Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії з проф. Людмилою Филипович відвідали Київський Єврейський Центр ім. Лариси Роднянської. Нас зустрів працівник центру Геннадій Білорицький, який провів нас до синагоги, і розказав її значення для євреїв, для чого ці зібрання, як відбуваються молитви. Синагога дослівно, це дім зібрання, де, крім молитви, спілкуються, обмінюються думками та творять спільноту. Власне, такі зібрання допомогли Ізраїльському народові не асимілюватись. Пан Геннадій коротко описав, що є юдаїзм, цитуючи мудреця Гіллеля, полягає у:

«не роби сусідові того, що ненависно тобі, і йди вчись. Друге важливіше, бо через це більше зрозумієш Закон».

Наступне питання стосувалось суботи (шабату), що правовірний юдей не може робити у цей день: будувати, руйнувати, писати, користуватись вогнем (транспорт, лампа накалювання), винятком є те, що працює в автоматичному режимі. Їжа має бути приготована до шабату, а не у цей день. Ідея шабату – зосередитись на своїй родині. Наступне питання стосувалось Месії (Машіях). Пан Геннадій дав таку відповідь:

«Це людина, єврей із роду царя Давида. Його завдання об‘єднати єврейський народ, створити державу, побудувати ідеальне суспільство. Він має бути праведником,  мати здібність до лідерства».

Щиро вдячні пану Геннадію Білорицькому за відкритість та щире прийняття.

бр. Ігор Дмитришин,

IV курс