ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вітаємо випускника семінарії о. д-н. Владислава Ігнатюка з ієрейськими свяченнями

Вітаємо випускника семінарії о. д-н. Владислава Ігнатюка з ієрейськими свяченнями
02 20:27 2020 0 коментарів 619 переглядів

Семінарійна спільнота вітає випускника о. д-н. Владислава Ігнатюка з ієрейськими свяченнями, які відбулися 2 серпня в храмі пророка Іллі під час прощі Мелітопіль - Снігурівка.

Цього року у проведення прощі Мелітополь - Снігурівка були внесені корективи, пов‘язані з карантинними обмеженнями, але паломництво все ж відбулося, а особливої радості йому надала неабияка подія - єрейські свячення, які звершив владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

Паломники прибули до відпустового місця - храму святого пророка Іллі в Снігурівці - в суботу, 1 серпня 2020 року Божого. На зустріч прочанам вийшов владика Степан, поблагословивши і запросивши на молитву в храм. Подячну Божественну Літургію очолив отець Петро Креніцький, стараннями якого була започаткована ця проща та відновлена святиня, у співслужінні зі священнослужителями, які прибули на прощу. На початку богослужіння владика звершив освячення нових священничих риз, які були приготовані спеціально для отця Владислава, який в суботу ще співслужив в сані диякона.Наступний день розпочався з молитви на вервиці, після якої отець Леонід Бізунов, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці в місті Мелітополі, очолив Велику Утреню. Наприкінці Утрені до храму прибув архиєрей і після вступних молитов розпочалась урочиста Божественна Літургія.

Проповідь владики Степана була присвячена постаті святого пророка Іллі, тому після короткого вступу на прохання єпископа отець Олександр Богомаз зачитав життя святого пророка. По прочитанню життєпису святого Іллі, архипастир повернувся на амвон та продовжив ділитись думками про те, як саме ми, християни, маємо брати приклад зі святого пророка у нашому повсякденному житті. Владика підкреслив такі риси пророка як вірність Богові та довіра до Нього. Цих чеснот єпископ побажав прагнути всім присутнім, щоб досягти святості.

Опісля Великого Входу на Літургії, як приписує церковний устав, розпочались священичі свячення отця Владислава Ігнатюка - подія, на яку всі з нетерпінням очікували протягом всього паломництва. За давнім звичаєм після рукопокладення єпископ підносить по черзі всі атрибути священичого служіння - ризи, хрест, служебник - та виголошує «Аксіос!», що з грецької перекладається як «Достойний!», після чого цей виголос співають священники в святилищі, а за ними й цсі вірні в храмі, так що з усіх куточків храму звучить «Аксіос! Аксіос! Аксіос!». Безперечно, це вираження довіри і визнання кандидата гідним священства стало найзворушливішою миттю всієї прощі.

Наприкінці Літургії архиєрей поділився з усіма присутніми власною радістю з приводу «народження» нового священника:

«Для мене це особлива радість, адже тут, на Сході України, нам дуже бракує священнослужителів. І я тішуся, що ми маємо таких уродженців цих терен, як отець Владислав, які розвивають своє покликання до священства» 

Єпископ також подякував отцю Петру Креніцькому, через якого багато хлопців отримали покликання та пішли вчитись до духовної семінарії:

«Ми маємо отця Олександра Богомаза, маємо отця Владислава, маємо випускників, які готуються до свячень, маємо багато семінаристів, які проходять формацію та зростають у своєму покликанні. Варто подякувати отцю Петру, адже завдяку його служінню ці молоді хлопці захотіли присвятити і своє життя служінню Богові!», - підкреслив владика.

Нововисвячений отець Владислав також звернувся до усіх присутніх подякою за підтримку на дорозі до священства: батькам, доужині, рідним та друзям, а в особливий спосіб своєму святителю - владиці Степанові.

По завершенні урочистостей та поивітань архиєрей уділив всім присутнім Повний Відпуст, а отець Владислав вділив всім прочанам особисте благословення та запросив до святкової трапези, за якою всі паломники та парафіяни розділили радість від поставлення нового священника для Східних терен нашої Батьківщини.

Під час паломництва і богослужінь співом і прислуговуванням послужили студенти та випускники Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Коротка довідка: піша проща з Мелітополя до Снігурівки відбувається щорічно. Паломники протягом трьох днів долають дорогу Запорізькою областю і з молитвою приходять до храму святого Іллі в селі Снігурівці, щоби помолитися біля копії ікони Богородиці Сніжної, яку освятив Глава УГКЦ блаженніший Святослав під час освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві.

 

За матеріалами пресслужба Донецького Екзархату УГКЦ