ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вітаємо наших нововисвячених отців

Вітаємо наших нововисвячених отців
Грудень 05 22:04 2016 0 коментарів 1893 переглядів

4 грудня, на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, спільнота Патріаршого собору Воскресіння Христового святкувала священичі свячення п’яти пресвітерів та двох дияконів з рук блаженнішого Святослава Шевчука.

У святі Входу в храм Пресвятої Богородиці, одному із найбільших дванадцяти літургійних свят у році, ми бачимо дорогу людини до Бога. Так і дорогу цих п’яти священиків до Того, Хто їх покликав.

Глава Церкви рукопожив у священичий сан п’ятьох дияконів: о. Ільницького Романа, о. Романа Улея, о. Павла Савку, о. Василя Барну та о. Романа Островського і в дияконський сан двох піддияконів: Березюка Григорія та Олійника Романа: «Можливо, сьогодні для наших новопосталених священиків закінчується довга дорога підготовки до священства, так само, як це свято є підготовки Марії до богоматеринства», - звернув таким чином блаженіший Святослав увагу на цю подію.

Для спільноти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії цей день був особливий тим, що двоє новопредставлених священиків та один диякон безпосередньо причетні до семінарійної спільноти – отець Роман Островський є префектом з навчальної частини, отець Павло Савка навчається на 6 курсі та диякон Григорій, який рік тому завершив семінарію.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що рукоположені душпастирі повинні на перший поклик кожного потребуючого бути поруч чи в Києві, чи на фронті на передовій, чи поруч лікарняного ліжка. «Через їхні руки Бог буде зупиняти кровотечу наших душ, даючи нам прощення наших гріхів через Сповідь; через їхні руки, Бог буде дарувати нам можливість бути причасниками життя вічного вже тепер через Таїнство Пресвятої Євхаристії. Дорогі отці, диякони, будьте благовісниками Христа, який є Дорогою, Правдою і Життям. Покажіть кожній людині дорогу до храму і самі прямуйте нею до повноти і святості особистого життя та ведіть за собою Божий люд», - звернувся до них Блаженніший Святослав.

Велика кількість присутніх священнослужителів та вірян на цій Літургії вказує лиш на те, яким важливим, благодатним та відповідальним є момент свячень.

По завершені Архиєрейської Літургії кожен з присутніх мали можливість отримати перше ієрейське благословення від новопоставлених пресвітерів.

Всечесніші отці, семінарійна спільнота вітає вас з ієрейськими свяченнями та бажає Вам, щоб дороги Христові стали Вашими, щоб Ваші руки стали Христовими, а у Вашому серці – щоб навіки оселилась Любов. Аксіос!

За матеріалами прес-служби Київської архиєпархії

бр. Іван Височанський, ІІ курс КТДС