ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Відбулася презентація двотомника "Патріарх Йосиф Сліпий і красне письменство" та "Сидячи на санях"

Відбулася презентація двотомника  "Патріарх Йосиф Сліпий і красне письменство" та "Сидячи на санях"
20 17:42 2017 0 коментарів 1172 переглядів

19 лютого у стінах КТДС відбулася презентація двотомника  "Патріарх Йосиф Сліпий і красне письменство" та "Сидячи на санях",  автором якого є Ірина Іванкович.  
 
Пані Ірина зазначила, що мала на меті дослідити «людську частину» Йосифа Сліпого, тобто те, яким він був, а не його образ. Цей двотомник – результат трьохрічної праці, яка, втім, ще не завершилася, бо ще є багато недосліджених джерел.
Автор, як сама зазначила, говорила не мовою науки, а мовою серця і намагалася розкрити постать Йосифа Сліпого зі сторони правди, краси і почуттів.

Патріарх Йосиф не був пасивним у питанні літератури, цікавився нею, навіть давав поради своїм знайомим поетам, а це означає, що був досить компетентним. Він розумів значення літератури у вихованні українського народу. 

Особистість Патріарха надихала багатьох, зокрема, письменницю Зою Когут. Сама вона згадувала, що Патріарх Йосиф був тим, хто надихнув її на початок поетичної діяльності, а після його смерті вона це натхнення втратила.


Наприкінці зустрічі слово мав владика Богдан Дзюрах. Він побажав усім присутнім, щоб вони могли, подібно Патріарху Йосифу, запалювати людей і надихати їх. Також він висловив надію, що наша Церква зможе бути такою, яка запалює вогонь Святого Духа в серцях. Владика пригадав усім, що Патріарх Йосиф Сліпий мав за основу своєї діяльності молитву, науку і працю та подякував пані Ірині за її значний вклад в дослідження життя цієї великої постаті. Насамкінець архиєрейське благословення уділив усім владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, який також був присутній на цій презентації.

 

бр. Андрій Панчиняк, ІІ курс КТДС