ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Участь семінаристів КТДС у Міжнародній екуменічній конференції "Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії"

Участь семінаристів КТДС у Міжнародній екуменічній конференції "Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії"
Жовтень 10 10:08 2020 0 коментарів 478 переглядів

Протягом трьох днів, з 7 по 9 жовтня, семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії мали нагоду брати участь у Міжнародній конференції "Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії" у рамках ХІІІ екуменічного соціального тижня, організованого за підтримки партнерів Інститутом екуменічних студій УКУ.

Серед великого спектру доповідачів, варто поділитися кількома важливими думками.

Розпочав конференцію префект Дикастерії служіння цілісному розвиткові Ватикану Кардинал Пітер Тарксон. Він звернув особливу увагу на тісний зв'язок суспільства і природи та те, що між нами має бути взаємна відповідальність щодо збереження нашої планети, а відтак відкритість на заклик природи поклонятися Богу. Протягом своєї доповіді кардинал Пітер також процитував слова Папи Івана Павла ІІ: «Щоб досягнути поваги до природнього середовища, треба досягнути поваги в людському».

Продовжив роздуми радник Вселенського Патріарха з екологічних питань о д-р Джон Хрисавгіс.

«Ми, як православні християни, повинні навчитися жити згідно зі своєю вірою, перекласти свою віру на мову співчуття і справедливості, зсунути наратив з виживання на наратив стурбованості. І тоді Церква може бути промоутером відповіді на кліматичні зміни. Економіка та політика вирішують, хто виживе. Але економіка та політика завжди будуть робити це коштом бідних і меншин. Кліматичні зміни і COVID 19 дозволяють пробудитися від нерівності, від інституційної корупції».

Окрім того, було цікаво послухати позицію щодо інтегральної екології відомого протестантського богослова, професора систематичного богослів’я в Тюбінгенському університеті Юргена Мольтмана.

«Сьогодні ми стоїмо на завершенні модерної епохи, там, де стоїть екологічне майбутнє нашого світу. Модерна епоха детермінувалася людською узурпацією влади над природою і її ресурсами. Ці ресурси вичерпалися, клімат змінюється безповоротно внаслідок діяльності людини. Нове бачення людини – це новий досвід Бога. Нова екологічна теологія може допомогти, бо богослов’я визначає концепцію стосунків між людиною і природою. Люди є частиною природи. Отож, вони не повинні стояти в центрі світу, а мають інтегрувати себе у природу, щоб вижити. Це ставлення повинне, радше, керуватися смиренням. Правдиве знання – це не влада, правдиве знання – у мудрості», — зазначив у своїй доповіді д-р Юрген Мольтман.

Ця конференція особливо актуальна у наш час, адже питання екології та дбайливого ставлення суспільства до природи посідають чільне місце серед глобальних проблем людства. Ефективною дією на виклик стосовно природи буде, для нас християн, насамперед особиста зміна способу мислення, ощадливе та відповідальне споживання природних ресурсів, адже навіть найменший крок з турботою про довкілля, будуть виявом любові до Бога, який усе в премудрості сотворив.

Бр. Микола Остапів, ІІІ курс КДТС