У перший день Великого посту семінарійна спільнота традиційно молилася Велике Повечір'я з частиною канону Андрея Критського (ДОДАНО ВІДЕО)

У перший день Великого посту семінарійна спільнота традиційно молилася Велике Повечір
Березень 11 20:25 2019 коментарів 1679 переглядів

Сьогодні, 11 березня 2019 року Божого, у перший день Великого посту, семінарійна спільнота традиційно молилася Велике Повечір’я з каноном Андрея Критського. Молитву очолив ректор семінарії прот. Петро Жук.

Повечір’я з каноном Андрея Критського – особливе покаяльне богослужіння, яке Церква молиться у час Великого посту. Традиційно воно розбивається на певні частини і молиться протягом першого тижня посту. У середу п’ятого тижня береться увесь канон повністю.

Кожний стих із канону спонукає людину роздумувати над власними вчинками, життям і закликає до навернення, покаяння, переміни серця. Святий Андрей, майстерно демонструючи приклади зі Старого та Нового Завітів, намагається прихилити душу до справжнього щирого покаяння. «Справедливо був вигнаний з Едему Адам, бо не зберіг Твої заповіді, Спасе. Яке ж терпіння чекає на мене, хто завжди відкидає Твої животворні слова?» - співається у першій пісні. «У бурі зла потопаю я, милосердний Господи, але як Петрові, простягни й мені руку», - говориться у другій пісні.

Великий канон св. Андрея Критського є чудовим іспитом сумління. Він сокрушує людське серце і робить його чутливим до гріха, даючи людині можливість навернутися і прийняти Боже прощення.

Канон Андрея Критського (ч.1)

Канон Андрея Критського (ч.2)

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

Довідка: Святий Андрей Критський (VII століття) народився в Дамаску у сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки. У віці чотирнадцяти років він прийняв постриг в обителі преподобного Сави Освяченого у Єгипті. Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником Святого Міста на IV Вселенському Соборі, опісля - архидияконом храму Святої Софії у Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архиєпископа міста Гортини, на острові Крит. Святий Андрій заснував нову літургічну форму - богослужбовий текст, що складається із певної кількості об'єднаних між собою пісень. Канон Андрія Критського називається Великим, оскільки він є найбільшим з усіх богослужбових канонів (налічує близько 250 стихів, а звичайні канони - близько 40 стихів).

Довідка взята із: Храм та монастир св. Василія Великого у Києві