ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У Києві презентували Щоденник о. Василя Поточняка і провели вечір пам’яті священика

У Києві презентували Щоденник о. Василя Поточняка і провели вечір пам’яті священика
26 20:04 2017 0 коментарів 498 переглядів

«Він завжди був собою. Він був автентичною людиною, автентичним християнином і священиком. Його автентика проявлялася у цілковитій довірі до Бога, – зазначив Владика Йосиф Мілян під час презентації. – Я не пам’ятаю, щоби люди так молилися за свого священика, як це було в історії з о. Василем Поточняком. Бог зціляв не тільки його, а й усю мирянську спільноту, яка просовала змінити хід історії життя о. Василя».

 

Владика зауважив, що о. Василь Поточняк був шанований на різних площинах суспільного життя, «завжди скромний, тихий, але, як бойко, впертий, завжди був готовий боронити правду».

 

О. Василь був молодий, але глибоко духовний священик, – підкреслив Владика Йосиф: «Він мав великий потенціал духовного провідника. Його запрошували на реколекції майже до всіх монастирів, до великих і малих парафій, до семінарій. Він знався на духовності і міг поділитися нею», Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

 

«Варто перечитати абзац з цього «Щоденника», щоби бодай на хвилинку зупинити шалений темп свого життя і застановитися над тим, що ми не вічні, що ми обмежені в часі і цей час маємо використати на те, щоби добром обдаровувати інших. Щоби змінити цей світ на краще, як любить говорити Блаженніший Любомир Гузар, – зазначив єпископ і додав. – За 42 роки о. Василь зміг змінити свій світ, світ його родини і навколишній світ, який його торкався».

 

Він відзначив, що всі кошти від продажу Щоденника будуть спрямовані до благодійного фонду, який заповідав заснувати о. Василь Поточняк для допомоги онкохворим священикам і духовним особам. Наразі Фонд перебуває на стадії оформлення.

 

Також на цій презентації були присутні семінаристи Киїівської Трьохсвятительської семінарії.

 

Після презентації Щоденника відбувся вечір пам’яті о. Василя, на якому присутні ділилися своїми спогадами про священика і його життєвий шлях.

Зазначимо, що назва Щоденника «З дороги зцілення», є такою, оскільки протягом своєї хвороби о. Василь сповіщав близьких людей про свій стан і перебіг лікування смс, які завжди завершувалися словами: «З дороги зцілення».

 

Упорядник Щоденника і автор вступної промови – о. Юстин Бойко, один з найближчих приятелів о. Василя Поточняка.

 

Джерело: Київська Архиєпархія