ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи взяли участь у вечорі пам'яті Патріарха Йосифа Сліпого у м. Чернігові

Семінаристи взяли участь у вечорі пам
Грудень 09 20:31 2017 0 коментарів 711 переглядів

Вчора, 8 грудня 2017 р. Б., у місті Чернігові відбувся вечір, присвячений пам’яті великої постаті – Патріарха Йосифа Сліпого. Цьогоріч наша Церква святкує 125-річчя від Дня народження цього великого ісповідника віри. Тож із цієї нагоди у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського був проведений вечір пам’яті слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого, у якому також взяли участь семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Отець Петро Лоза своїм вступним словом привітав усіх присутніх та зробив коротке впровадження, окресливши мету заходу – ознайомлення із великим Патріархом та його нелегким життєвим шляхом, опісля чого спільною молитвою розпочався вечір пам’яті.

Із доповіддю виступив директор Інституту історії Церкви Українського Католицького Університету, проректор із зовнішніх зв’язків УКУ, завідувач кафедри церковної історії – Олег Юрійович Турій. У своїй доповіді пан Олег зосередив нашу увагу не на переповіданні біографії, а на досить цікавій темі, а саме – спогадах із життя Йосифа Сліпого, які протягом довгих років були недоступні.

«…Все чого він [Йосиф Сліпий] досяг, все, що він здобув і завдяки чому ми сьогодні його вшановуємо, він це здобув не завдяки комусь, а завдяки своїй величезній і невтомній праці і великій любові. Більше того, ця любов була у нього роздвоєна. Це дуже цікавий епізод: він із дитинства не міг вибрати, якою дорогою піти у житті. Він страшенно любив Церкву, хотів бути священиком, душпастерем, бо виростав у духовній родині, сам був дуже глибоковіруючою людиною, і впродовж життя цю віру зберіг. Він хотів служити Церкві, але одночасно дуже любив навчання, науку, любив вчитися і хотів бути науковцем, вченим, дослідником. Він розумів, що в тих обставинах, в яких він народився, за правління Австрії, українці практично не мали великих шансів здобувати добру грунтовну освіту, а були дуже дискриміновані. Його вибір був дуже складний, маючи цю дилему, він не знав до кінця яким шляхом піти», – зазначив пан Олег у своїй доповіді. Та сьогодні Патріарх Йосиф Сліпий є одним із найкращих прикладів поєднання священика і науковця, ревного і відданого служителя Церкви і вченого-богослова.

Закінчення вечора пам’яті попровадили брати Київської Трьохсвятительської духовної семінарії співом духовних пісень, опісля чого всі бажаючі мали змогу ознайомитися із виставкою, яка представляла періодизацію життєвого шляху і біографію Патріарха Йосифа Сліпого.

бр. Микола Чаплюк, V курс

Фото: Греко-Католицька Церква в Чернігові