Семінаристи взяли участь у публічній дискусії на тему "Що таке аналітична метафізика?"

Семінаристи взяли участь у публічній дискусії на тему "Що таке аналітична метафізика?"
Лютий 10 08:27 2016 коментарів 1037 переглядів

8-го лютого в київській книгарні «Є» спільно з видавництвом «Дух і Літера» відбулась дискусія на тему «Що таке аналітична метафізика?» та презентація книг Майкла Лакса «Метафізика» і Пітера ван Інваґена «Нарис про свободу волі».

Учасниками дискусії були: Андрій Васильченко, Олексій Панич, Єгор Поляков, Ганна Поляк, Андрій Баумейстер. Модератор: Микола Симчич.

«Метафізика» Майкла Лакса – книга, адресована і студентам, і фахівцям із філософії; вона зацікавить усіх, хто хоче зорієнтуватися в сучасній метафізиці. Книга висвітлює центральні метафізичні проблеми через характеристику основних поглядів та ретельний аналіз дискусій, представлених у сучасній літературі. Зокрема, розглядаються питання природи універсалій, модальностей і часу, проблеми індивідуації об’єктів та їхньої тяглості в часі, а також дуже важлива для сьогоднішньої метафізики дискусія між реалізмом та антиреалізмом. Книга написана живою мовою і містить багато прикладів, які прояснюють складні поняття. Багаторічний досвід викладання філософії автором та його безпосередня участь у сучасних метафізичних дебатах роблять цю книгу одним із найкращим посібників із метафізики.

«Нарис про свободу волі»: Проблема свободи волі є однією з найважливіших у філософії. Чи може людина мати свободу волі у світі, де все обумовлене природною необхідністю і визначене наперед? Ця книжка побачила світ 1983 року і зробила переворот у дискусіях про свободу волі в аналітичній філософській традиції. Її автор, видатний американський філософ Пітер ван Інваґен, послідовно обґрунтовує несумісність свободи волі та детермінізму і показує, як наша моральна відповідальність постає гарантом свободи волі. Книга буде цікавою не лише професійним філософам, а й широкому колу читачів.

На презентації книг було досить багато молоді, викладачів різних навчальних закладів, а також семінаристи КТДС, які вивчають філософські предмети і ці книги, перекладанні українською мовою є дуже важливими у глибшому вивченні філософії. Також студентам було приємно бачити і спілкуватися з модератором заходу і викладачем Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ – Миколою Симчечем.

Опісля організатори презентації надали можливість присутнім поставити декілька запитань та можливість висловити власну думку щодо цієї праці. Лунали запитання як щодо самої книги, так і щодо можливості застосування матеріалу поданого в ній у навчальних підручниках.

бр. Сергій Синовіцький, VI курс