ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи взяли участь у науковій конфереції присвяченій Патріарху Йосифу Сліпому

Семінаристи взяли участь у науковій конфереції присвяченій Патріарху Йосифу Сліпому
10 10:28 2017 0 коментарів 453 переглядів

7-8 квітня 2017 р. Б. у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у ХХ – на початку ХХІ століття». Конференція була міжсемінарійна – участь у ній взяли семінаристи з Київської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Дрогобицької духовних семінарій.

Урочисте відкриття заходу розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор (Возьняк). Після молитви владика звернувся з привітальним словом до учасників конференції. Крім нього, зі вступним словом виступили ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах та ректор Львівської духовної семінарії о. Ігор Бойко.

Наступним пунктом програми конфереції були доповіді визначних особистостей – живих свідків Патріарха Йосифа Сліпого – тих, котрі ділилися власним пережитим досвідом спілкування з цим непересічним велетнем духу. Отож, доповідачами були: Петро Франко, почесний голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, Мирослав Маринович, проректор УКУ, о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ. Опісля доповідей та короткої дискусії учасникам заходу було проведено екскурсію центром Львова, що розпочалася відвідинами крипти Собору св. Юра.

Наступного дня, 8 квітня, семінаристи з різних семінарій продемонстрували власні доповіді, котрі були розділені на 3 секції відповідно до тематики. Перша секція – «Йосиф Сліпий – адміністратор і фундатор науково-освітніх інституцій», друга – «Наукова думка Патріарха Йосифа Сліпого», у якій взяв участь семінарист Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, бр. Микола Зінченко (IV курс), з доповіддю «Еклезіологічні ідеї Патріарха Йосифа Сліпого»; і третя секція – «Українська богословська наука та освіта: історія та сучасність», у якій доповідав семінарист КТДС, бр. Юрій Сич (IV курс), на тему «Українське богословське наукове товариство та його внесок у розвиток богословської науки України ХХ століття». По закінченню доповідей у кожній секції відбувалася коротка дискусія, ставилися актуальні питання, і розглядалися важливі проблеми.  

Опісля відбулося спільне підсумкове засідання, на якому модератори секцій коротко систематизували та підсумували працю по секціях.

Закінчилася наукова конференція спільним переглядом та обговоренням документального фільму «Справа “Рифи”», котрий справив на багатьох присутніх чудові враження.

Висловлюємо подяку ректорату нашої семінарії за можливість взяти участь у конференції у Львові. Також, щиро дякуємо ректору Львівської духовної семінарії о. Ігору Бойку за запрошення на конференцію та всій семінарійній спільноті Львівської семінарії за теплий прийом і гостинність.

бр. Юрій Сич, IV курс

Фото: https://www.lds.lviv.ua/