Семінаристи вивчали новий навчальний курс: «Історичність особи Ісуса з Назарету»

Семінаристи вивчали новий навчальний курс: «Історичність особи Ісуса з Назарету»
Листопад 16 17:21 2018 коментарів 1566 переглядів

13-го листопада підсумковим іспитом закінчився надзвичайно цікавий і корисний курс «Історичність особи Ісуса з Назарету», який впродовж семестру проходили студенти 4-го курсу Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Проводив його ліцензіат із біблійних наук Андрій Яцишин.

Під час курсу «Історичність особи Ісуса з Назарету» ознайомилися з дослідниками особи Ісуса: Е. П. Сандерс, Р. Аслан, Дж. Д. Кросан, Г. Вермес, Дж. Мейер, Дж. Данн. Також аналізувати їхні думки, теорії та результати досліджень; вивчали різноманітні джерела, що стосувалися особи Ісуса, такі як: археологічні знахідки, письмові згадки.

Під час курсу розглядали такі теми: історія дослідження, де вивчали таких 5 періодів (також їхніх представників): Old quest, No quest, New quest, Third quest, Fourth quest; наступна тема – історичні джерела про Ісуса. Вони поділяються на християнські та нехристиянські. До християнських належать Святе Письмо та апокрифи, а серед нехристиянських виділяють римські, єврейські та інші. Розглянули й такі теми: біблійна археологія, Палестина як джерело історичного Ісуса.

Підсумовуючи, можемо стверджувати, що при дослідженні особи Ісуса важливо використовувати різні письмові та речові джерела, вивчати Ісуса в контексті Його часу та середовища, соціальної та політичної ситуації. Адже, Христос, наш Господь і Спаситель, виконуючи свій план в історії спасіння, стає історичною особою і живе у певний історичний період.

Семінаристам IV-го курсу сподобався цей предмет, бо показав деякі аспекти з життя Ісуса, котрі вони раніше не вивчали. Також цей предмет є важливим для особистого пізнання Ісуса, свого Спасителя, Який з любові прийшов до людини, щоб зробити її улюбленим сином та дочкою.

Ось що студенти сказали про курс:

«Я зрозумів важливість пізнання історичності особи Ісуса, і наукового аспекту при дослідженні».

«Я побачив особливості епохи і соціуму, в якому жив Ісус, і те яким його бачили різні верстви тогочасного суспільства».

«Я ще більше утвердився в тому, що Бог Син, будучи Богом, став одним із нас – людей, прийняв нас такими, якими ми є, з нашими досягненнями та недосконалостями, щоби нас спасти. Побачив той аспект Його життя, про який не знав раніше, і його дослідження впродовж історії».

«Дякую за цей курс, бо, хоча Біблія досліджується вже багато років, я побачив, що ще є багато чого вивчати».

бр. Роман Тимів, IV курс