Семінаристи КТДС взяли участь у науковій конференції «Правобережна Україна на переломі XVII–XVIII століть» у Радомишлі

Семінаристи КТДС взяли участь у науковій конференції «Правобережна Україна на переломі XVII–XVIII століть» у Радомишлі
Червень 05 20:46 2016 коментарів 916 переглядів

У суботу, 4 червня 2016 року Божого, у Радомишлі (Житомирщина) пройшов другий день Ювілейної наукової конференції «Правобережна Україна на переломі XVII–XVIII століть». Перед початком четвертого засідання у каплиці замку «Замок Радомисля» відбувся Молебень до Христа Милосердного, який очолив Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф (Мілян). Із архиєреєм співслужили священики з Житомирського, Фастівського, та Вінницького протопресвітерств Київської архиєпархії УГКЦ, а співом богослужіння супроводжували семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Після молебню владика висловив подяку народному депутату України Ользі Богомолець за прийняття конференції в цьому комплексі. Після спільного сніданку учасники відвідали екскурсією історико-культурний комплекс, а також познайомились із експонатами музею домашніх ікон «Душа України».

Як зазначив владика Йосиф: «Феномен Житомирської Унії полягає в тому, що на цьому Соборі брали участь миряни, священики, та єпископи. Від них усіх походила жага єдності Вселенського християнства». Владика підсумував вступну промову так: «Я не знаю чи історики достеменно скажуть, чи ця Унія була підписана в Житомирі чи в Радомишлі. Адже у Радомишлі сьогодні середня школа побудована на мурах колишнього митрополичого будинку УГКЦ, і тут властиво є сліди нашого буття». Згідно з твердженням співкоординатора конференції професора УКУ Ігора Скочиляса, це містечко на Житомирському Поліссі впродовж 1747-1795 років виконувало функції фактичної «столиці» Унійної Церкви й резиденції Київських митрополитів Флоріана (Гребницького), Феліціана Пилипа (Володковича), Ясона (Смогоржевського) і Теодозія (Ростоцького).

Після завершення конференції виступив Блаженніший Святослав (Шевчук), який подякував організаторам та всім учасникам за ці два плідні дні конференції. Блаженніший подякував учасникам за «деконструкцію церковних міфів», що перешкоджають об’єднанню та спільності українських церков. «Ідея відновлення єдності церков до великого розколу 1054 року була невід’ємною складовою частиною нашої церкви. Пошук способу поєднання церков XVI-XVIII століть, що для нас можуть здаватись анахронізмами, є невід’ємною частиною свідомості, що можемо називати Slavia Unita». Тому Блаженніший побажав всім науковцям продовжувати пошуки правди, і щоб їм відкривались джерела правди, тому що сьогодні існує справді життєвий запит на церковну єдність.

бр. Юрій Іленков, І курс