ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінар по організації літніх таборів пройшов у Києві

Семінар по організації літніх таборів пройшов у Києві
25 22:15 2019 0 коментарів 468 переглядів

25 травня у патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбувся семінар по організації та проведенні літніх християнських таборів. Організаторами даного заходу є Патріарша Катехитична Комісія спільно з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ з підготовки та проведення літніх християнських таборів, а також Катехитична Комісія Київської Архиєпархії. У семінарі взяло участь близько 30 учасників, серед яких були катехити, сестри-монахині, семінаристи, аніматори, а також ті, для яких даний досвід був потрібним.

«Табір - це перш за все пригода, і кожен має знайти свою роль в цій грі», – так  розпочав семінар Назар Дуда – заступник голови Патріаршої Катехитичної Комісії.

Зі самого початку, вже із самого знайомства, ми стали учасниками такого собі одноденного насиченого інтерактивно-навчального табору. Оголосивши свої очікування від семінару, ми відразу перейшли до практичних моментів мистецтва таборування, мистецтва бути виховником. Наочно розібрали й відчули на собі безліч методів знайомств у формі гри та багато інших практичних порад із досвіду таборування. Зокрема, піднімали болюче питання дисципліни, а також ряд інших важливих моментів, серед яких:

  • Як зберегти порядок, не вмикаючи в собі режим деспота?
  • Як тримати протягом дня динаміку руху, зберігати жвавість і не дати дітям навіть маленької можливості відчути нудьгу?
  • Як працювати на випередження і передбачити та запобігти проблемі?
  • Чому так важливо будувати особистісний контакт із дитиною та знаходити час, щоб поспілкуватися з кожним?
  • Як побачити в кожному індивідуальність?

Ми мали чудову нагоду отримати відповіді на ці та багато інших запитань.

«З теорії - в життя!» - говорив пан Назар. Настає час втілювати й реалізовувати здобуті навички. Попереду нас чекають надзвичайні канікули, неймовірні табори і, звичайно ж, наші енерджайзери - невтомні дітлахи.

Всі учасники семінару, окрім безцінного досвіду, отримали нові методичні матеріали для організації та проведення табору на тему «Дорогами віри».

Тепер ми можемо розпочинати організацію наших таборів, і нехай Господь нам у цьому допоможе!

бр. Олександр Губенко, І курс КТДС