ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Святкування Різдва Христового у семінарії

Святкування Різдва Христового у семінарії
11 11:51 2018 0 коментарів 423 переглядів

«Христос Рождається!» – ці слова вітання вперше пролунали у храмі Пресвятої Тройці Київської Трьохсвятительської духовної семінарії у с. Княжичі. У день свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа до храму прийшло багато людей, щоби відповісти всім серцем на це – «Славімо Його!». Багато людей вперше для себе відкрили двері нової церкви, та кожен із них ділився радістю і теплом від пережитого в цей день.

А ще, цього року свято Різдва було по-особливому цікавим і незвичним, адже припадало на неділю; згідно богослужбового уставу в такому випадку святкова Вечірня напередодні служиться без Літургії, а у сам день Різдва правиться Божественна Літургія Василія Великого. Тому, вся спільнота, очолювана отцем-префектом Інокентієм Волошином, у супроводі братів-семінаристів ІІ-го курсу та усі присутні мали можливість насолоджуватися чудовими піснеспівами цієї літургії, яка правиться тільки десять разів у році.

У це свято кожен вийшов із храму з благою вісткою, що «все на сьогодні радістю наповнилося. Христос родився від Діви», як співається у Різдвяній літургії. А брати понесли цю благу вість до всіх бажаючих, співаючи коляди і віншуючи людям про народження Христа.

 

«Різдво Твоє, Христе Боже наш,

Засвітило світові світло розуміння:

в ньому бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися

поклонятися Тобі – Сонцю правди,

і пізнавати Тебе – Схід з висоти.

Господи, слава Тобі».

(Тропар свята Різдва ГНІХ)

 бр. Назар Боянівський, ІІ курс