Святкування Покрову Пресвятої Богородиці

Святкування Покрову Пресвятої Богородиці
Жовтень 15 10:08 2020 коментарів 1234 переглядів

Вчора, 14 жовтня, з нагоди свята Покрову Пресвятої Богородиці семінарійна спільнота помолилася спільну Божественну Літургію, а опісля відбулися змагання на фізичну витривалість - “Козацькі забави”, в яких взяли участь команди від усіх курсів, в ролі журі виступали: ректор КТДС прот. Петро Жук, префект з виховної роботи КТДС прот. Інокентій Волошин та о. д-н Олександр Француз.

 Історія походження свята Покрову Пресвятої Богородиці сягає X століття. За переданням знаємо, що Богородиця чудесним способом заступилася за оборонців Константинополя, врятувавши людей від загибелі. З того часу споминається чудесне заступництво Діви Марії, яке особливо шанувалося серед воїнів-оборонців. З історії України знаємо, що особливо шанували Покрову Пресвятої Богородиці козаки, зокрема, на Запорізькій Січі, де на Покрову відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана, кожний курінь мав покровську ікону, а головний січовий храм був посвячений на честь Покрову Пресвятої Богородиці. Після козаків Покрову особливо шанували витязі Української повстанської армії, які 1947 року оголосили це свято офіційним для УПА. Зі звитягою боронять свою землю і уповають на Покров Пресвятої Богородиці сучасні оборонці України – герої війни на українському Сході. 2014 року, 14 жовтня, на Свято Покрови на державному рівні встановлено День захисника України.

Тому, “Козацькі забави” брати починали зі щирої молитви і з живою пам’яттю про всіх захисників України, які щиросердно уповали на заступництво Богородиці. Змагання організовували брати VI курсу, програма передбачала 9 конкурсів – інтелектуального та спортивного блоків, після кожних 3-х підбивалися підсумки по балах, які по завершенню змагань визначили команду-переможця. Отож, цьогоріч перемогу здобула команда VI курсу, отримавши почесну перехідну булаву, яка наступного року перейде до наступних переможців.

“Сьогодні Пресвята Богородиця своїм омофором покриває всіх нас і приймає на себе всі наші болі, страхи, труднощі і особисто, як наша мати, несе їх у молитві до свого Божественного Сина” – наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді під час Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві у свято Покрову Пресвятої Богородиці.

Бр. Вадим Поліщук, ІІ курс