ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Святкування дня cвятого Маруна, Отця Маронітської Католицької Церкви

Святкування дня cвятого Маруна, Отця Маронітської Католицької Церкви
09 12:17 2018 0 коментарів 853 переглядів

7 лютого 2018 року Божого у костелі святого Олександра Ліванська Маронітська Родина в Україні проводила урочисте святкування Дня святого Маруна, Отця та засновника Маронітської Католицької Церкви. О 18:00 відбулась Служба Божа у латинському обряді під супровід ліванських піснеспівів, яку очолив Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит та Глава Конференції Римсько-Католицьких єпископів в України. Присутнім також був Апостольський Нунцій, Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, а також священики, семінаристи, монахині та вірні Римо-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви (Київського Патріархату). Також молилися разом із Маронітською Родиною семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії на чолі з ректором прот. Петром Жуком та префектом о. Інокентієм Волошином.

День святого Маруна – покровителя маронітів – у Вселенській Церкві відзначається щорічно 9 лютого. Святий Марун – християнський святий IV-V століть (помер приблизно в 410-425 роках). Монах-відлюдник, який є засновником Маронітської Церкви, що отримала ім'я в його честь.

У XII ст. мароніти увійшли в контакт з латинської Церквою. У 1182 році мароніти формально підтвердили свою єдність з Римом.

У 1736 році на горі Ліван відбувся собор Маронітськой Церкви, де був прийнятий звід канонів, згідно з якими Церква вперше була розділена на дієцезії, а також були встановлені правила церковного життя, головні з яких збереглися донині.

Починаючи з 1790 року, резиденція Маронітського Патріарха знаходиться в Bkerke, в 25 милях від Бейрута. Нині у Церкві: 10 єпархій, 770 парафій і 7 інших юрисдикцій на Близькому Сході. Маронітська Церква – найчисленніша в Лівані, до неї входить 37% християн і 17% населення Лівану.

Священики-мароніти, як і більшість східних католиків, не зобов’язані до целібату (обітниці безшлюбності). Богослужіння проводяться у маронітському обряді, в основі якого лежить західно-сирійський (антіохійський обряд) з елементами східно-сирійського народу та латинського обряду. Богослужіння проходять на арабській мові, деякі громади досі зберегли арамейську мову під час відправи богослужінь.

бр. Микола Зінченко, V курс

Фото: Київсько-Житомирська дієцезія