Зустріч новонародженого Христа в КТДС

Зустріч новонародженого Христа в КТДС
Січень 07 19:57 2019 коментарів 1037 переглядів

В неділю, 6 січня, на Великій різдвяній Вечірні у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії розпочався святковий і торжественний цикл святкувань, приурочений приходу у світ божественного Спасителя – Господа нашого Ісуса Христа.

Після святочної Вечірні отці, сестри та брати нашої семінарійної спільноти продовжили прославляти дитятка Ісуса на традиційній святій вечері, співаючи різноманітних колядок та вінчувань, виконуючи заклик першої вечірньої стихири, яка нам говорить: «Прийдіть і радіймо з Господом, розповідаючи про оце таїнство…». Свята вечеря розпочалася вітальним словом префекта КТДС із дисциплінарної частини о. Інокентія Волошина, який підходячи до кожного, давав шматок просфори, вітав всіх по черзі і закликав пережите це Різдво по-новому, оновляючись у спогляданні маленького дитяти Ісуса.

Вранці, 7 січня, у самий день Різдва, цикл святкувань був продовжений Великим Повечір’ям з Литією, святковою Утренею та урочистою Божественною Літургією, у яких ми мали змогу велику кількість разів почути прекрасний тропар цього свята, що відкриває нам всю важливість цього торжества: «Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння, в ньому бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися, поклонятися Тобі  - Сонцю правди, і пізнавати Тебе – Схід з висоти. Господи, слава Тобі».

По закінченні празничних богослужінь наші брати не перестали «розповідати про оце таїнство»: вони з ревним запалом пішли прославляти маленького Христа, колядуючи в будинках наших парафіян та несли благовістя Його народження усім людям, щоб кожна людина зрозуміла, що з нами Бог.

Київська Трьохсвятительська духовна семінарія на чолі з ректором протоієреєм Петром Жуком, отцями-настоятелями, братами та сестрами щиро вітає всіх людей із цим великим та радісним святом, бажаючи всім пережити цю подію в глибині серця, щоб радіти разом з ангелами та пастирями, які співають «Слава приходові твоєму Чоловіколюче» (Стиховня Різдва).

бр. Артур Мороз, ІІ курс