ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Разом до Воскресіння" Третя Великопостна зустріч на майдані

"Разом до Воскресіння" Третя Великопостна зустріч на майдані
18 22:02 2017 0 коментарів 1025 переглядів

17 березня в Екуменічній каплиці Новомучеників, що на Алеї Героїв Небесної сотні в Києві, відбулися чергові Великопосні чування, які провели брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії УГКЦ.

Спершу, чування і молитву за мир в Україні та в цілому світі провели представники «Спільноти святого Егідія» – міжнародної католицької благодійної волонтерської організації. Потім відбулася Хресна дорога яку провадили брати-семінаристи, проте вона була незвичайною. В цій Хресній дорозі згадували Блаженного Василія Величковського, який помер за Христову віру.

Опісля Хресної дороги, бр. Іван Мікловш попровадив Lectio Divina (Божественне читання) – молитовне читання Святого Письма. Всі присутні мали змогу роздумувати над уривком Євангелії від Луки. Особливістю даного стилю читання Біблії є те, що кожен бере активну участь у процесі, ділилися своїми думками, переживаннями.

Також до присутніх промовили пан Олег Чихирівський та його дружина пані Тетяна Чихарівська, котрі розповіли про Блаженного Василія Величковського, який потерпів заслання, тортур за Христову віру, і який витримав до кінця та не зламався.

У 2001 р. святий Папа Іван Павло ІІ, перебуваючи в Україні, проголосив Блаженним Василія Величковського. В 2014 р. Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав проголосив Блаженного Василія покровителем пенітенціарного служіння Української Греко-Католицької Церкви.

«Величаємо Тебе отче Василію, і вшановуємо святу пам'ять твою, бо ти молиш за нас Христа Бога нашого» 

бр. Павло Тимів ІІ курс, КТДС