ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Першокурсник виготовив пластиліновий макет КТДС

Першокурсник виготовив пластиліновий макет КТДС
01 22:01 2017 0 коментарів 1633 переглядів

Студент першого курсу КТДС Артур Мороз виготовив макет семінарії з пластиліну. Ми вирішили розпитати його детальніше про цю роботу.

— Брате Артуре, скажіть будь ласка, відколи ви відчули бажання творити з пластиліну?

— Ще з дитинства. Пригадую, що коли батьки купляли мені пластилін, то я буквально не випускав його з рук, постійно щось виліплював.. Спочатку це були примітивні фігурки, але з часом, коли я став старшим, то захопився виготовленням копій різноманітних споруд. Наприклад, після того, як я вперше відвідав Ватикан, то одразу ж після приїзду додому зайнявся виготовленням копії площі й собору святого Петра.

— Чи Ви закінчували художню школу чи, можливо, відвідували курси?

— Ні, всього, що я зараз умію, я вчився самостійно. Але я постійно стараюсь покращити свої навички, пробую робити складніші конструкції, багато тренуюсь.

— Якщо ви так захоплюєтесь мистецтвом, то чому не вирішили зайнятись цим професійно?

— Звісно, такі думки приходили час від часу, але приблизно в дев’ятому класі я твердо визначився, що хочу присвятити своє життя служінню Богові й стати священиком. Вірю, що будучи священиком зможу послужити Церкві своїми творчими здібностями.

— Як Вам спало на думку виготовити копію Київської Трьохсвятительської духовної семінарії?

— Вперше я про це подумав, побачивши на сайті проект семінарії, я був буквально захоплений величним і водночас витонченим виглядом храму і прилеглого до нього семінарійного комплексу. Згодом, коли я вступив до семінарії, брати, дізнавшись про моє хоббі, знову наштовхнули мене на цю думку. Тож, приїхавши додому після практики, я одразу ж взявся за роботу.

— Скажіть, а скільки часу пішло на цей макет?

— В цілому, близько години. Спочатку зробив основу, а потім доробив вікна, купол і хрест.

— Чи вже маєте нові плани? Що хотіли б виготовити?

— Маю давню мрію зробити копію Патріаршого собору Воскресіння Христового. Також хотілось би виготовити Успенський собор і дзвіницю Києво-Печерської Лаври, Софію Київську. Планів є багато, головне – щоб вистачило часу.

Бажаємо нашому братові Артуру успіхів на творчому шляху!

бр. Вадим Гасанов, ІІІ курс КТДС