ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Прем’єра фільму про Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого в Києві

Прем’єра фільму про Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого в Києві
05 12:55 2017 0 коментарів 1428 переглядів

У київському кінотеатрі «Жовтень» відбувся прем’єрний показ документального фільму Олени Мошинської «Справа «Рифи». Роботу над фільмом розпочали вже у 2015 році з метою представити його глядачу до святкувань 125-ліття з Дня народження Патріарха УГКЦ Йосифа (Сліпого) – постаті, що стала головним героєм цієї кінострічки.

Серед перших глядачів нового фільму стали прихожани греко-католицьких парафій Києва та провінцій, семінаристи Київської семінарії УГКЦ, громадські діячі та діячі культури, гості.

Відкриваючи прем’єру фільму, Олена Мошинська поділилась, що розраховує на глядача, який цікавиться історією рідного народу і Церкви, особливо – молодого глядача. Вона також розповіла, як духовно зблизилася з головним героєм, «дивлячись йому в очі». Така ж можливість з’являється у кожного, адже у фільмі використано «унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах». Справді, фільм містить багато глибоких моментів, що не залишають байдужими чуйне серце й проникливе око.

Як було проанонсовано сайтом УГКЦ, цей фільм охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Автори фільму особливу увагу приділили історичним подіям та визначним особистостям того періоду і їх впливу на долю Патріарха Йосифа Сліпого.

Героями фільму стали: Папа Іван ХХІІІ, відомий ще як «Добрий Папа», президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав після перегляду фільму підсумував, що фільм нам показує, як «жорна історії, страшні катаклізми, світові війни, політичні системи, які зударяються між собою, – ті жорна мелють ту маленьку людину». Патріарх ставить запитання присутнім у залі: «Чи той, хто попав у такі жорна історії може залишитися собою, чи можуть не змолоти того, по кому пройдуться?!». Постать ісповідника віри Патріарха Йосифа дає нам відповідь: можна лишитися собою! Блаженніший Святослав запевняє, що це сталося лише тому, що Патріарх Йосиф думав не про себе, а про свій народ і свою Церкву.

Нагадаємо, що цей 2017 рік в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений світлій пам'яті слуги Божого, ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого.

бр. Василь Пишкович, V курс

Довідка: Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ. У 33 томі справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.