ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Покаяння і прощення ознаменували початок Великого посту

Покаяння і прощення ознаменували початок Великого посту
28 21:37 2017 0 коментарів 1148 переглядів

Розпочався Великий піст. Як і щороку, в понеділок першої Чотиридесятниці, за доброю давньою традицією Східної Церкви, у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії було відслужене Велике Повечір’я з частиною Канону Андрея Критського, яке вся спільнота буде молитися впродовж 4-х днів першого тижня Великого посту.

Основне завдання канону виражене в приспівах, що так часто можна почути під час здійснення доземних поклонів: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене». Вони, разом з ірмосами та тропарями, спрямовують нашу душу до пробудження, звільнення від гріховного сну, навернення до Бога через покаяння. Ця нитка каяття переплітає кожну пісню канону і є вираженням справжнього покаяння автора, що відчуває власну гріховність та, задля нашого навернення, ділиться своїм духовним досвідом її подолання:

«Грішного, мене, Спасе, помилуй, пробуди мій ум до навернення,

прийми мене, що каюся, змилосердися до моїх благань:

згрішив я перед Тобою єдиним - спаси, вчинив беззаконня - помилуй мене!» (8 пісня, 1 тропар).

Опісля Великого Повечір’я з Каноном відбувся Чин всепрощення. Його історія своїм корінням сягає давнини. Існує згадка про палестинських ченців монастиря Святого Сави, що перед тим, як на час посту, в Сиропусну неділю, податися в пустелю просили один в одного прощення. Не одне століття проминуло, а ця добра традиція залишилась і до тепер.

Це велика ласка від Бога спромогтися визнати свої гріхи, попросити пробачення та отримати прощення один від одного, щоб примиритися з Богом, адже: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ів.13, 35).

бр. Микола Лесюк, V курс КТДС