ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Один бал і був би фінал, або як семінаристи бронзу здобували

Один бал і був би фінал, або як семінаристи бронзу здобували
Листопад 10 15:07 2019 0 коментарів 751 переглядів

Григорій VII, Ярослав Мудрий, Олексій Аракчеєв, Авґусто Піночет, Цінь Ши Хуан-ді — вивчення усіх цих постатей об'єднало учасників VIII студентського турніру з історії, який пройшов 5-7 листопада у стінах НПУ імені Грінчéнка.

Турнір, організований Міністерством освіти і науки України, об'єднав 42 команди у професійну й аматорську лігу. Саме в останній виступала команда КТДС — Іван Гавриляк, Тадей Улішак та Любомир Дмитришин.

На думку семінаристів, турнірні бої були нелегкими, але дуже цікавими, позаяк "Σοφιά" (так називалась семінарійна команда) розглядала сучасні феномени як диференціали нового у відношенні до старого. Наприклад, фаворитизм, техногенні катастрофи, Антарктида й Арктика сприймалися учасниками як проблематичні конфігурації, які неможливо сприймати виключно у їх сучасній динаміці. Натомість історична перспектива дала їм змогу проблематизувати феномени для того, щоб зробити сучасні висновки.

Окрім цього, інші учасники турніру та журі наголосили на високому рівні діалогу між командами під час боїв і поза ними. Так участь семінаристів у подібних подіях покращує комунікацію молоді й Церкви, позаяк навіть сама присутність духовних осіб дозволяє їм ефективніше поширювати Євангеліє в суспільстві.

Щодо деталей гри, то наша команда протягом двох днів (5-6 листопада) грала відбіркові тури. Їх наслідком стало 4-те місце КТДС у загальному рейтинзі. Лише один бал відділив семінаристів від змагання за перше місце.

Отож, цьогоріч браття повторили свій попередній результат і зайняли ІІІ місце у VIII Всеукраїнському студентському турнірі з історії. Бажаємо їм наступного року нових звершень у полі історичної науки.

бр. Любомир Дмитришин, ІІ курс КТДС