ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Неділя Православ'я" у Київській семінарії (додано аудіозапис проповіді)

"Неділя Православ
06 09:29 2017 0 коментарів 1039 переглядів

5 березня, у першу неділю Великого посту, яку ще називають «неділею Православ’я», спільнота Київської Трьохсвятительської духовної семінарії молилася архиєрейську Божественну Літургію під проводом преосвященнішого владики Степана (Менька), екзарха Донецького. 

Владика під час проповіді пояснив, яка відмінність між поняттями «правовірний» і «православний» (правильно славити). Виявляється, між цими словами є велика різниця. Правовірними можуть бути як мусульмани, так і євреї, але правильно славити Бога, визнаючи Його в єдиній Тройці, можуть тільки християни. 

Єпископ розповів, як ми маємо почитати ікону. Пояснив, що ікона не є ідолом. Церква визначила, що ми почитаємо не дерево, фарбу, а особу, яку зображено.

З історії дізнаємося, що було багато викривлень щодо почитання ікон. Існували практики, коли люди здирали фарбу з ікони і кидали до чаші. Тому імператор Лев ІІІ Ісаврійський у 730 р. забороняє почитати ікони. Аж Сьомий вселенський собор (787 р.) визначив питання ікони і постановив, що ми віддаємо честь іконам, які відносяться до Першообразу, особам а не матеріалу. 

Ікона – це також історія, тобто по ній, людина може прочитати історію. Так, дитина, не вміючи читати, по картинках може розказати, про що йдеться в Біблії. Також і нам потрібно мати перед собою щось для концентрації молитви. Тому звертаємося до ікони Христа, чи до Богородиці, як до живих осіб.

Опісля молитви, ректор семінарії прот. Петро Жук висловив подяку преосвященнішому владиці Степану за спільну Літургію, проведення духовної віднови та за візит до нашої семінарії, співзасновником якої він є.

 

Також після Служби Божої владика Степан зустрівся із семінаристами Донецького екзархату.

бр. Ігор Дмитришин, ІІІ курс

 

https://www.youtube.com/watch?v=24auHb9e2Mg&feature=youtu.be