ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Нічні чування на вшанування Героїв Небесної Сотні

Нічні чування на вшанування Героїв Небесної Сотні
21 22:26 2017 0 коментарів 1226 переглядів

Вчора, 20 лютого, наша семінарійна спільнота разом з тисячами українців вшановувала третю річницю Революції Гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні. Як і в минулі роки, ми проводили нічні чування. Їхнім гаслом стали слова: «Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Йо. 15,13).

Розпочались нічні чування виступом семінарійного хору, октету «Аксіос» та гурту «МетаНоя» біля меморіалу Героїв Небесної Сотні на однойменній алеї. Пісні цих колективів нам дали змогу ще раз замислитись над подіями трирічної давності. Після цього програма чувань проходила вже в екуменічному храмі Новомучеників українського народу.

Під проводом префекта КТДС з навчальної частини о. Романа Островського учасники чувань розважали над уривком з Євангелія від Йоана 15,8-25 за методом «Lectio Divina». О. Роман висловив думку, що у цьому уривку Ісус говорить до апостолів, а через них і до нас, про дві дороги любові та ненависті. Нам обирати якою з них крокувати. Потім ми спільно молились Ісусову молитву та вервицю з розважаннями, які підготували брати-семінаристи.

Приблизно о 3 годині ранку відбувся перегляд фільму про Революцію Гідності, після якого учасники нашої нічної молитви мали змогу поділитись пережиттями подій Майдану та висловитись, які з цінностей Майдану є для них найважливішими. Також для присутніх виступив семінарійний гурт «МетаНоя». Завершенням і апогеєм наших чувань стала Божественна Літургія, яку очолив о. Петро Креніцький, а з ним співслужив о. Олександр Богомаз. Варто зазначити, що цьогорічні чування у каплиці були екуменічними, адже з нами молились представники інших конфесій, міжнаціональними, бо з нами була одна росіянка, та долали прірву між поколіннями, оскільки згуртували молодь і старшу генерацію.

бр. Ярослав Кузишин, ІІ курс КТДС