ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Мусимо приймати шлях Божої волі...", - перше інтерв`ю владики-номінанта Степана Суса

"Мусимо приймати шлях Божої волі...",  - перше інтерв`ю владики-номінанта Степана Суса
Листопад 17 22:33 2019 0 коментарів 395 переглядів

Слава Ісусу христу! Владико-номінанте, перш за все хотів би почути, які у вас враження, переживання та емоції від такої новини, обрання вас єпископом?

Слава навіки! Перш за все, я був такий приємно враженний та шокований, тому що ніхто не готується, і цього ніхто не прагне. Цілком природньо, коли ти навчаєшся в семінарії і то розумієш, що наступний етап після семінарії – це ієрейське рукоположення, ти будеш священником, душпастирем, десь на останньому курсі тебе навчають вдягатись в священничі ризи, ти знаєш, як бути священиком, тебе готують до цього… А тут… це все нове, важко уявити себе в цій іпостасі єпископства, а з іншої сторони розумієш та з смиренням опускаєш голову довіряючи Богу, а дальше усвідомлюєш, що Церква кличе тебе до чогось великого, важливого і нелегкого. Я думав над тим, говорити «так» чи «ні», але все таки усвідомлював, що переді мною наші новомученики, всі ті, хто за Церкву та за віру поїхали в контабори в Сибір, а якби вони казали «ні», то, можливо, сьогодні ми б не мали Церкву.  Тому, обираючи цей єпископський шлях, я зрозумів, що мушу йти та служити Богові в пам'ять про всіх наших мучеників, які впродовж століть плекали Церкву та, врешті, дали мені можливість бути частиною цієї Церкви.

В інтернет-мережі  має місце інформація про ваш майбутній обов`язок: кажуть, що ви будете куріяльним єпископом. Чи це так?

Так, мене призначено єпископом до Патріаршої курії Українсської Греко-Католицької Церкви. Звичайно, Патріарша курія – це є структура Голови Церкви, патріарха Святослава, в мої обовязки буде входити все те, що мені доручить блаженніший Святослав, на сьогоднішній день, я не знаю, що буде входити в мої обовязки, але цілком впевнений, що я буду робити все те, що входить в поняття життя Церкви. Буду старатися виконувати наскільки, це можливо, свої обовязки та допомагати Голові Церкви в завданнях, які стоять перед ним в сьогоднішній час.

Ви були парохом храму Петра та Павла (Гарнізоний Храм), але це вам не заважало займатися капеланським служінням та мати інші обовязки. Чи плануєте надалі  поєднуювати єпископське служіння з капеланством та іншими обовязками?

Я не знаю напевно, що зараз мої обовязки будуть інші. Напевно, мені доведеться залишити певні свої обовязки в минулому – обовязок  синкела Львівської архиєпархії у справах капеланства військових, студентів, сиріт та в`язнів – в мене були такі обов`язки дотепер. Військовим капеланом був 16 років, за цей час армія досить сильно інтегрувалася в моє життя, як священника та, напевно, я залишу армію, але армія залишиться в моєму серці, хоча всі воїни та солдати, які мене знають залишаються та будуть мені дорогими. Дуже радий, що багато хто з них служить, або ж є в Києві, це дасть мені нагоду бути з ними ближче. (Сміючись владика додає) Та, напевно, вони будуть парафіянами чи прихожанами в храмі, у якому я буду служити.

Владико можливо, хочете щось висловити чи побажати читачам нашого сайту?

Я би хотів побажати всім нам, щоб ми не боялися годитися з Божою волею, кожного разу, як ми читаємо «Отче наш», говоримо «нехай буде воля  Твоя, як на небі, так і на землі» Буває деколи, що Божа воля – це не завжди щось приємне та легке, часто це є трудний шлях, який подібний до шляху спортсменів: щоб вони могли виконати певні нормативи, вони мусять тренуватися та піддавати свої мускули стресу, щоб ставати сильнішими. І це є також нелегкий шлях, процес. Ми як люди віруючі, християни, мусимо приймати шлях Божої волі та все те, що на ньому є, для того, щоб ставати кращими,святими, добрими та іншими, не такими, як були колись.

 

Коментарі


Федір шульженко Федір шульженко (19.11.2019 18:07)

Божого благословення єпископу і допомоги у новій справі