ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Молитовні чування з нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці

Молитовні чування з нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці
21 21:51 2016 0 коментарів 875 переглядів

З нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці пройшли молитовні чування, які розпочалися привітальним словом Архиєпископа-емерита та  Великою Вечірньою й Утренею. О 21:00 розпочалася молитва на вервиці за мир в Україні, яку спільнота звершує щодня, опісля чування продовжились молитовними роздумали над біблійним уривком євангелія від Марка (Lectio Divina), а молитвою з наміреннями чування дійшли до свого завершення.  

Щодо свята варто додати, що воно є одним з найбільших свят, яких є 12, і знаходиться на початку церковного календаря. Хоч Церква, зазвичай, не святкує день земного народження святих, а день їхньої смерті, як народження для неба. Натомість існує виняток – це свято Різдва Йоана Хрестителя та Різдво Діви Марії.

Слова тропаря свята говорять нам, що дане свято має особливо радісний та космологічний характер: «Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній». Це свято має на меті згадати також і про Богоматеринство (Theotokos) Марії, бо саме з Неї «засіяло Сонце правди – Христос Бог наш». Святе Письмо не подає багато інформації про життя Богородиці, не говорить про її Різдво, певні моменти із життя, також немає згадки про її батьків, не говориться про Успіння. Натомість, з традиції Церкви та новозавітніх апокрифів (твори раннього християнства, які не увійшли у канон Нового Завіту) знаємо про певні події із житті Марії, про які Євангеліє не згадує. Головним джерелом такої інформації є Протоєвангеліє Якова (близько 170 – 180 р.), завдяки якому утворилася ціла низка марійських свят – Зачаття Богородиці святою Анною, Різдво Богородиці, Введення у храм Пресвятої Богородиці та інші. Апокрифічний текст, про який попередньо йшла мова, Церква не вважає за автентичне історичне джерело. Такі тексти не вважаються натхненними Богом, по мірі цього і не ввійшли до канонічних книг Святого Письма, але їхній зміст, до певної міри, містить традиції християнських спільнот перших століть.

Тому ми через урочисте святкування Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії попросимо через неї у Ісуса Христа заступництва, всіх благ для нашого краю та для кожного зокрема: «Пресвятая Богородиця, спаси нас».

Бр. Роман Сухоруков, V курс КТДС