ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Хресна хода для вшанування загиблих на Майдані героїв (додано відео)

Хресна хода для вшанування загиблих на Майдані героїв (додано відео)
21 22:07 2017 0 коментарів 1426 переглядів

20 лютого отці та брати Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні молитовною Хресною ходою. У ній взяли участь отці семінарії та наші військові капелани, семінаристи, монахині, вірні та всі люди доброї волі. Хода розпочалася від Майдану Незалежності та рухалась уздовж Алеї Героїв Небесної Сотні до каплиці Новомучеників українського народу.

На зупинках хресної ходи роздумували над дорогою Ісуса Христа на Голготу, над подвигом Героїв Небесної Сотні, та воїнів АТО. Брати семінаристи проводили паралелі між стражданнями Ісуса і подвигами героїв Майдану, та українських військових.

Сходження Христа на Голготу розпочалось із засуду, коли тогочасна еліта ізраїльського суспільства визнала Його гідним смерті через відчуття власної загрози. Подібне ми спостерігали у витоків Революції Гідності, коли «сильні світу цього» відчули загрозу бути позбавленими влади в Українській державі. Через зачерствіння, закорінення у злому можновладців свідомість можновладців визнала за доцільне пролиття крові власного народу. Смерть героїв стала потрясінням для українців, а водночас стала нагодою до протверезіння, усвідомлення того, що на брехні, кривді, несправедливості не можливо побудувати здорової, благополучної держави. Наші герої, подібно як Ісус, взяли на себе хрест, який походить від несправедливості, і таким чином відкрили нам шлях до очищення, нового осмилення життєвих цінностей.

На хресній дорозі Христа траплялися зовсім звичні і незнані люди, як наприклад, Симон Киринейський, що допоміг нести хреста, Вероніка, що обтерла Його обличчя, однак їх імена назавжди вписані в історію людства. Подібно й новітні українські герої – звичайні й мало відомі люди – віддали за нас життя, стали опорою Революції «в тилу», щоб усі ми мали краще життя. Їх імена сьогодні вписані в українську історію, але багато з них досі залишається незнаними. Наше з вами завдання берегти пам’ять про них, бо народ, який пам’ятає своїх героїв, свою історію, має майбутнє.

До останнього подиху страждання Ісуса відкривають глибину хвороби людського єства. Воно зціляється кров’ю Розп’ятого, отримує нову надію, нове майбутнє, нове життя. Кров, пролита героями Майдану, показує нам, до якої мирі ми забули, що ми є люди, здатні творити добро, що ми є українці, брати, єдиний народ – всі ми потонули в темряві брехні та егоїзму. Їх кров показує нам сьогодні шлях до оздоровлення, показує правдиві цінності, для осягнення нової мети: здорове суспільство будується тільки на засадах любові, взаємного розуміння, чесності, справедливості.

Останньою зупинкою ходи був хрест біля монументу Героїв Небесної Сотні. Хода завершилася проповіддю ректора о. Петра Жука, у якій він наголосив на важливості пам’яті героїв загиблих на Майдані та воїнів АТО. Отець ректор підкреслив необхідність повсякчасно боронити гідність людини та допомагати ближнім.

Після промови о. Петро запросив усіх присутніх на заупокійну Божественну Літургію, яка відбулась у каплиці Новомучеників українського народу. Під час Літургії молилися за всіх жертв, полеглих на Майдані та в АТО. Отець Петро, промовляючи до молоді, заохотив брати подвиг Героїв Небесної Сотні за приклад для наслідування, та передавати наступним поколінням пам’ять про них.

Семінарійна спільнота висловлює щиру подяку всім, хто долучився до Хресної ходи та Божественної Літургії, цим самим гідно та з молитвою вшанувавши пам’ять Героїв Небесної Сотні.

бр. Микола Дзюрах, ІІІ курс КТДС

https://www.youtube.com/watch?v=aNTqd2wgPT4&t=14s