Християнська відповідальність за майбутнє

Християнська відповідальність за майбутнє
Жовтень 03 19:52 2015 коментарів 687 переглядів

Християнська відповідальність за майбутнє

2 жовтня семінаристи відвідали в Інституті філософії ім. Г. Сковороди НАНУ конференцію на тему «Християнська відповідальність за майбутнє» . Участь у ньому взяли пастор і колишній прем’єр-міністр Норвегії Кьєлл-Магне Бондевік, богопосвячені особи різних християнських конфесій, народні депутати України, науковці та представники громадянського суспільства.

Учасники круглого столу обговорювали нові виклики, які постають перед Христовою Церквою у часі війни на сході України. Учасники цього заходу неодноразово торкались питання співпраці між християнськими конфесіями. Зокрема, було наведено приклад ефективної співпраці між мирянами Української православної церкви Київського Патріархату та деяких протестантських спільнот. Було також наведено слова митрополита Андрея Шептицького: «Головна наша місія – організуватись». Ці слова, попри їхню віддаленість від нас у часі, залишаються для нас актуальними і сьогодні.

Роздумуючи над питанням християнської відповідальності за майбутнє, учасники заходу висловили низку думок, які потребують подальшого осмислення. Зокрема, «люди не прийдуть у церкву. Церква повинна прийти до людей». «Тільки сума особисто відповідальних особистостей може дати особисто відповідальне суспільство». «Демократія – це ділити владу. Демократія – це те, як ми ставимось до меншин». «Відчуття приниження робить людей радикалами чи навіть терористами. Це відчуття виникає у людини після багатьох років окупації, як це було у Палестині, або багатьох років ставлення до неї як до другого сорту».     

Окрім того, наукові працівники Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАНУ анонсували вихід у світ книги «Церква і війна», яка є логічним продовженням книги «Майдан і Церква». Ці книги покликані відобразити роль, яку відіграє Церква у часі важливих випробувань для України та українців. 

бр. Ярослав Кузишин, І курс, науковий відділ КТДС