ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Храмовий празник в Лисичанську

Храмовий празник в Лисичанську
Жовтень 17 19:55 2017 0 коментарів 1019 переглядів

Студенти VI курсу Київської семінарії Трьох святителів бр. Дмитро Кудін та бр. Роман Сухоруков мали змогу відвідати парафію Покрови Пресвятої Богородиці у м. Лисичанську (Луганської обл.) Донецького екзархату.

Напередодні свята на парафії була відслужена Велика Вечірня з Литією, а опісля відбулася зустріч з вірними, під час якої охочі задавали питання братам-семінаристам. Пізніше уся парафія брала участь у приготуванні до Божественної Літургії.

У сам день свята після Великої Утрені розпочалася святкова Божественна Літургія, яку очолив адміністратор парафії о. Сергій Паламарчук у співслужінні із сотрудником о. Іваном Терентьєвим та священнослужителями з різних частин Луганської та Донецької областей: ієрм. Онуфрієм Репецьким, ЧСВВ (м. Кремінна, Луганська обл.), о. Юрієм Юрчиком (м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.), ієрм. Павлом Федусівим, ЧСВВ та д. Мирославом (с. Званівка, Донецької обл.). За церковним звичаєм після Божественної Літургії відбувся чин освячення води та молитва благословення для дітей й молоді парафії. На святковий обід, приготовлений зусиллями та старанням вірних парафії, запросили усіх присутніх, серед яких були малозабезпечені та люди у потребі.

15 жовтня, у неділю, семінаристи разом з о. Сергієм Паламарчуком після Божественної Літургії у м. Лисичанську вирушили на іншу парафію. Через духовні потреби вірних о. Сергій відвідує парафії у сусідніх селах – с. Капітанове (Введення у Храм Пресвятої Богородиці) та с. Муратове (Перенесення молей св. Миколая Чудотворця). Одну з цих парафій (с. Капітанове) відвідали ми. Там на нас чекало понад 10 осіб, щоби спільно помолитися за мир та спокій в Україні. За спільною трапезою ми взаємно збагачувалися, спілкувалися на теми, які цікавили присутніх.

Було б замало тільки молитви та спілкування, тому 16 жовтня вся парафія спільно з отцями та студентами семінарії допомагали розвантажувати гуманітарну допомогу для військових та волонтерського центру «Від серця до серця». За браком часу ми, на жаль, не змогли бути присутніми у сусідніх парафіях м. Рубіжного та м. Сєвєродонецька.

Завдяки дозволу керівництва семінарії ми змогли побачити реальні потреби людей на територіях східної України. Брати-семінаристи висловлюють щиру подяку ректорату семінарії, а також отцям та вірним парафії за гостинність та можливість комфортного й безпечного перебування на цій території Донецького екзархату.

бр. Дмитро Кудін

бр. Роман Сухоруков