ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція в ІФДС

ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція в ІФДС
Жовтень 31 12:48 2017 0 коментарів 1634 переглядів

27 - 28 жовтня, в Івано-Франківській Духовній Семінарії імені свщмч. Йосафата відбулась ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція на тему: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників». У цьому науковому заході взяли участь та виголосили доповіді троє семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Розпочався захід 27 жовтня Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Йосафат (Мощич) у співслужінні з керівництвом Івано-Франківської семінарії та гостями. Серед запрошених варто відзначити  особливих гостей – Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії (СНДМ) на чолі з  Генеральною Настоятелькою згромадження - с. Софією Лебедович. Для сестер постать о. Єремії є особливо пошанованою, адже він як співзасновних їх згромадження багато спричинився до його розбудови та поширення.

Після спільної молитви зі словами привітання до усіх присутніх звернулись: ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк, Генеральна Настоятелька СНДМ сестра Софія Лебедович, представники влади Івано-Франківська та Прикарпатського Національного Університету ім. Василя Стефаника.

Перша частина пленарного засідання була присвячена постаті о. Єремії Ломницького. С. Ореста Боршовська, СНДМ, та о. Єронім Грім, ЧСВВ, розповіли про життя, місійну діяльність, духовну спадщину та роль о. Єремії Ломницького у заснуванні та розвитку сестер служебниць. Окрім того, о. Полікарп Марцелюк, голова Постуляційного центру беатифікації УГКЦ, розповів про арешт, заслання та смерть о. Єремії. У ході доповіді о. Полікарп розповів про те, що у 2009р. відкрито беатифікаційний процес щодо о. Єремії як ісповідника віри. 

У другій частині пленарного засідання мова йшла про станіславівських новомучеників: блаженних священномучеників Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка. Доповідачі поділилися своїми дослідженнями архівних матеріалів щодо цих постатей.  

28 жовтня було проведено другу частину конференції – секційні засідання семінаристів.   Організатори сформували три секції: перша – присвячена о. Єремії Ломницькому, друга – блаженному Григорію Хомишину та третя – блаженним Симеону Лукачу та Івану Слезюку. У першій секції виступило 8 семінаристів. Серед них двоє вихованців КТДС: бр. Олександр Француз із доповіддю «Місійна діяльність о. Єремії Ломницького» та бр. Євген Василик «Роль отця Єремії Ломницького у заснуванні та духовному становленні згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії». Своєю чергою, у другій секції нашу alma mater представляв бр. Ярослав Кузишин із доповіддю «Моральні чесноти в житті та навчанні вл. Григорія Хомишина». Праця семінаристів в групах була досить інтенсивною. Доповідачам часто задавали цікаві запитання, які потім вилилась у цікаву дискусію.

На завершення, після спільного обговорення і представлення результатів роботи у секціях, о. д-р. Андрій Чорненко звернувся до всіх учасників та подякував за плідну наукову працю, принагідно згадавши про наступну – V міжсемінарійну наукову конференцію, яка повинна відбутись у 2018 р. в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

Найближчим часом у ІФДС планується публікація матеріалів конференції для того, щоб з ними могла ознайомитися якомога більша кількість зацікавлених осіб.

бр. Ярослав Кузишин, ІІІ курс КТДС

Під час написання статті використано матеріали та фото із сайту ІФДС