ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

До КТДС завітали отці, які відроджували Львівську духовну семінарію

До КТДС завітали отці, які відроджували Львівську духовну семінарію
29 16:22 2016 0 коментарів 1201 переглядів

27 вересня до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії завітали представники греко-католицького священства із США, які першими відгукнулись на зкалик про допомогу у відродженні Львівської духовної семінарії Святого Духа в 1991 році: отець-митрат Роман Мірчук, який тепер здійснює служіння в Миколаєві, та отець-митрат Іван Терлецький, парох зі Стемфордської єпархії в Сполучених Штатах Америки.

Щиросердечний прийом пресвітерам з-за океану організувала вся спільнота КТДС на чолі з ректором прот. Петром Жуком.

Ввечері того ж дня відбулася зустріч отців із семінаристами. Отець Іван коротко змалював братам історію свого покликання, поділився спогадами про вступ і навчання у малій семінарії та Стемфордському коледжі, а також про подальші сходинки в його священичому житті.

Отець Іван розповів, як митрополит Володимир Стернюк, запропонував  йому та о. Олександру Кемісту відправитись до України щоб служити у складі ректорату для відновленої Львівської семінарії Святого Духа. Отець Іван Терлецький став її першим з моменту відновлення віце-ректором. Надзвичайно цікавими виявилися розповіді про те, як відбувалась формація, навчання та щоденне життя семінаристів в ті часи. Отець Іван, який був відповідальним за начальну частину семінарії, зазначив, що в ту пору існувала велика потреба викладачів у семінарії. Тому з української діаспори до відновленого навчального закладу регулярно приїжджали викладачі. Доповідач наголосив, що з Божою поміччю, семінарія вийшла на стабільне функціонування вже до кінця навчального року (у 1992 р.).

У свою чергу, братія КТДС активно ставила запитання до отця Івана, адже всіх дуже цікавило тодішнє семінарійне життя: яким був розпорядок дня, які дисципліни викладалися тощо.

Опісля виступу отця Івана Терлецького, брати мали нагоду послухати  цікаві та наповнені повчальним змістом історії від о. Романа Мірчука, який теж був причетний до формації семінаристів Львівської духовної семінарії. Отець ділився своїм досвідом праці  в обителі і зумів не тільки поділитися чудовими спогадами тих років, але й провести прекрасну науку для семінаристів КТДС.

28 вересня,  отці-митрати  Іван Терлецький та Роман Мірчук взяли участь у Божественній Літургії, разом із ректором КТДС о. ліц. Петром Жуком у семінарійній каплиці.  Літургію очолив о. Роман Мірчук. Таким чином, отець мав нагоду ще й на проповіді промовити до семінаристів. Отець-митрат говорив про те, що кожний семінарист та священик повинен свідчити Христа щоденно перед іншими, як це робив св. Микита, що його пам’ять вшановує свята Церква 28 вересня.

Вся семінарійна спільнота від щирого серця вдячна отцям-митратам за візит. Квінтесенцією цього почуття стала подячна промова отця ректора Петра Жука, який від імені спільноти підніс гостям подарунки на згадку і висловив теплоту та визнання обом пресвітерам, які протягом своєї діяльності так багато своєї енергії та зусиль вклали у молоді душі майбутніх священників, віддали частинку себе на відновлення семінарійного життя та в цілому УГКЦ в Україні.

  Бр. Юрій Шабанов, IV курс КТДС