ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Блаженніший Святослав: «Різдво Богородиці – це свято народження християнської надії»

Блаженніший Святослав: «Різдво Богородиці – це свято народження християнської надії»
21 19:07 2020 0 коментарів 480 переглядів

На свято Різдва Богородиці до нашої спільноти із своїм архипастирським благословенням на початок навчального року завітав Блаженніший Святослав. Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви благословив на носіння підрясників семінаристів ІІ курсу, а після цього очолив Божественну Літургію у співслужінні із владикою Богданом (Дзюрахом) та отцями-настоятелями семінарії.

 «Різдво Богородиці – це свято народження християнської надії» - такими словами розпочав свою проповідь Блаженніший Святослав у семінарійному храмі. Власне, християнська надія була темою проповіді Глави УГКЦ. Він зазначив, що відповідно до традиції Пречиста Діва Марія народилась у Єрусалимі приблизно у той час, коли цар Ірод Великий здійснив реконструкцію Єрусалимського храму. Цим він мав надію здобути собі пошану серед народу, духовенства Ізраїля. Ці події відбулись приблизно у 20р. до Різдва Христового. Однак, ці зусилля, сподівання Ірода Господь висміяв намарне.

  «Але Господь Бог народжує надію для Ізраїля у постаті Пречистої Діви Марії. Вона буде сповненням не тільки надії на людську повагу для своїх батьків, з яких сьогодні здіймається неслава бездітності, але сповненням надії народу Ізраїля на прихід Спасителя з дому Давида. Сьогодні народжується надія на спасіння всього людського роду, надія на визволення від тління і смерті. Сьогодні народжується надія кожної людини на те, що Господь Бог пам’ятає про неї, Сам опікується людством та його історією. Сьогодні народжується надія, що історію людського роду пишуть не царі, не могутні світу цього, а святі, як батьки Діви Марії – Йоаким й Анна» - наголосив Патріарх. Він також додав, що у Різдві Богородиці є відгомін обітниці Бога Авраамові: «у твоєму потомстві будуть благословенні всі народи». А тим потомством, очевидно, буде прихід Ісуса Христа, який є сповненням тієї надії, яка сьогодні народжується.

  Глава УГКЦ наголосив, що цей новий академічний рік ми розпочинаємо під покровом Пресвятої Богородиці з надією. Ми розуміємо, що все навчання не можна перевести в онлайн. Ми розуміємо, що дистанційно нікого не можна виховати, Але будучи на карантині ми відчули, що нам бракує бути разом, в спільноті молитися і навчатися. Тому ми розпочинаємо цей навчальний рік в надії, що ми зможемо разом дійти до його завершення.    

  Також, під час візиту до семінарії Блаженнішого Святослава, був зачитаний патріарший декрет про іменування префекта з виховної частини КТДС о. Інокентія Волошина в протоієреї за його великий внесок у виховані майбутніх душпастирів,  розвиток Української Греко-Католицької Церкви та з нагоди 25-ї річниці священничих свячень.      

  На завершення Патріарх звернувся до семінарійної спільноти з такими словами: «Ми сьогодні поручаємо ваше духовне і тілесне здоров’я  під покров Богородиці. Але думаю, що ви всі чудово розумієте, що кожен з вас несе за нього особисту відповідальність». Архієрей пригадав про третю річницю освячення храму, в якому виховуються майбутні священнослужителі, а також про жертводавців цього храму.

Бр. Ярослав Кузишин, VI