ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Блаженніший Святослав разом із настоятелями і семінаристами КТДС, а також родичами загиблих на Майдані молився за душі померлих Героїв Небесної Сотні

Блаженніший Святослав разом із настоятелями і семінаристами КТДС, а також родичами загиблих на Майдані молився за душі померлих Героїв Небесної Сотні
22 11:30 2018 0 коментарів 723 переглядів

У суботу, 20 січня 2018 р. Б., у день Собору святого славного пророка і Предтечі Хрестителя Господнього Йоана, відбулася урочиста Літургія, яку очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. Візит глави Церкви до екуменічного храму Архистратига Михаїла та Українських новомучеників є невипадковим, а вже став доброю традицією, яку кожного року, саме в цей період, достойно звершує його Блаженство.

Четвертий рік поспіль до нашої каплиці завітали рідні загиблих Героїв Небесної Сотні, щоб спільно з проводом нашої Церкви заносити молитви перед престол Всевишнього. О 9:00 годині розпочалася Божественна Літургія, яку разом із Главою Церкви співслужили отці-настоятелі нашої семінарії: ректор прот. Петро Жук, префект з навчальної частини о. Роман Островський, економ семінарії прот. Андрій Дорчак, духівник ієромонах Єронім Івашків; та священики Київської Архиєпархії: прот. Олег Олекса, секретар Блаженнішого Святослава, та прот. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні. Співом супроводжували Літургію семінаристи КТДС.

У своєму слові Блаженніший Святослав проголосив дуже радісну для всіх новину, адже на цьому місці, при нашій каплиці Архистратига Михаїла та Українських новомучеників, було офіційно зареєстровано церковну громаду – парафію. Це є для кожного з нас великою радістю, а особливо для сімей героїв Небесної Сотні, які так чисельно прийшли, щоби вшанувати пам'ять своїх рідних.

Опісля Літургії вірні разом із Главою УГКЦ та священиками спільно помолилися Панахиду біля дерев'яного хреста, поблизу каплиці. Під час молитви кожен із нас вдивлявся в обличчя наших героїв та, споглядаючи їх, спогадував великий подвиг, що і до сьогодні відлунює гіркими сльозами в нашій пам'яті.

Прийми, Боже, їхні душі до себе, де всі святі спочивають, де ангели їм пісні співають, вічна їм пам'ять, вічна їм пам'ять, вічний святий упокій!

бр. Михайло Крамар, IV курс

Проповідь Блаженнішого Святослава в храмі Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників

Спільна молитва Блаженнішого Святослава з родичами героїв Небесної сотні