ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

10днів до освячення храму

10днів до освячення храму
06 21:11 2017 0 коментарів 454 переглядів

Чи можливо за 7 дописів охопити семирічну історію навчального закладу? Якщо й не можливо – то ми будемо першими, хто доведе зворотнє :) У рамках проекту «#33 дні до освячення храму» ви зможете за 7 дописів ознайомитись з головними подіями 7-ми років семінарії.
Декретом Глави Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішого Любомира, від 3 червня 2010 року Божого в Києві-Княжичах відновлено між’єпархіальну духовну семінарію, метою якої є навчання і формація кандидатів до священства зі східних, південних та північно-центральних теренів України. Співзасновниками Київської Трьохсвятительської духовної семінарії стали єпископ Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський, єпископ Василій (Івасюк), екзарх Одесько-Кримський та єпископ Йосафат (Говера), екзарх Луцький. Вже 19 вересня того ж року відбулося торжественне освячення приміщень КТДС, після чого розпочалось навчання перших братів-семінаристів, яких тоді було лише 13. Це була велика подія у житті Церкви, бо на Лівому березі відновилася греко-католицька семінарія. Відновлення через більш ніж два з гаком століть унійної семінарії на Київщині стало ознаменуванням, без сумніву, нової місійної ери у житті нашої Церкви. 
Що ж робили наші семінаристи, окрім того, що молились, навчались та працювали? З першого ж року формації брати включились в активне церковне життя. В січні 2011 року брати, разом з ректором семінарії отцем Петром Жуком та префектом отцем Олегом Олексою з різдвяним вітанням відвідали Апостольського нунція в Україні, архиєпископа Івана Юрковича. Студенти КТДС також часто брали участь в різноманітних громадських заходах. 
Київські семінаристи стали ядром новоствореної Патріаршої прислуги, котра допомагає на Архиєрейських богослужіннях не лише в соборі, але й загалом на теренах Київської митрополії. Втілюючи в життя гасло митрополита Андрея: «Свій до свого по своє» брати почали випікати просфори не тільки для семінарійної спільноти, але й для отців Київської архиєпархії.